Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 12:18
 
11 köyü karantinada olan Sinop'ta siteye asılan rezil yazıya bakın!
SİNOP'ta coronavirüs sebebiyle karantinaya alınan köylere 3 köy daha eklendi ve sayı 11'e çıktı. Kent merkezinde ise sağlıkçıların oturduğu binada asansöre asılan yazı tam bir rezaletti. Sağlıkçının verdiği cevap kapak niteliğinde.
GÜNDEM Haberi
11 köyü karantinada olan Sinop'ta siteye asılan rezil yazıya bakın!

İstanbul'dan kaçanların akın ettiği Sinop'ta karantinaya giren köylerin sayısı 11'e yükseldi. Son olarak Durağan ilçesine bağlı Olukbaşı, Yeniköy ve Güngören köyleri, karantinaya alındı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, yüzde 18,8 ile yaşlı nüfus oranının en yüksek olduğu il Sinop'ta, bir siteye asılan not ise tepki çekti. 

Site yönetiminin rezil kararı
Sinop’un Zeytinlik Mahallesi'ndeki Sinova Sitesi yönetimi binada oturan sağlık çalışanları Canan S. ve Ceren A. için tepki çeken bir karar aldı. Bina girişine asılan karada, ‘sağlık çalışanlarının ön asansörleri değil, arka asansörleri kullanmalarını rica ederiz’ ifadelerine yer verildi.

Sağlık çalışanlarından kapak olan yanıt
Binada oturan sağlık çalışanları Canan S. ve Ceren A. kendileri için yazılan uyarı yazısının altına, yaşadıkları hayal kırıklığını ifade eden duygularanı paylaştıkları notu ekledi. Hayatlarını riske etmenin yanı sıra ailelerinden özveride bulunarak hastalara yardım etmeye çalışan sağlık çalışanları notta şunları yazdı:

"Eşlerimizin yurt dışında görevde olduğunu bildiğiniz halde, biz küçücük çocuklarımızı evde tek başlarına bırakıp, sizler için nöbete giderken sizler ‘bir şeye ihtiyacınız var mı?’ diye soracağınız yerde, bu dayanışmadan uzak, ayrımcı tavrınız bizlerin hem meslek onurunu, hem de çalışma azmini kırmaktadır. Bu şekilde tüm dünyanın birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olması gereken bu zor günlerde bu tavrınız asla kabul edilemez.

İnsan sevgisi üzerine kurulmuş bu mesleği icra ederken, sizleri aile fertlerinden ayırmayan bizler bu muameleyi hak etmedik, etmiyoruz. Bu yazıdan önce olduğu gibi, bildiğimiz bütün tedbirleri alarak giriş çıkış yapacağız. Bundan rahatsız olan sakinler merdiven seçeneğini kullansınlar lütfen. Siz bizi sağlıkçı diye ayırırken, biz sizi hastanede ayrım yapmaksızın tedavi edip iyileştirmeye çalışıyoruz. Bu zor günler geçtikten sonra, hastanede ya da mahallede kimsenin kapımızı çalmamasını rica ederiz."

Sinova sitesi yönetimi uyarı yazısının sosyal medyada paylaşılmasının ardından tepkiler üzerine yazıyı kaldırdı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: 11, köyü, karantinada, olan, Sinop'ta, siteye, asılan, rezil, yazıya, bakın!,
Yorumlar
Haber Yazılımı