Haber Detayı
09 Haziran 2020 - Salı 21:14
 
23 yaş döngüsü ve Ruh eşleriyle olan ilişkimiz...
23 yaş döngüsü ve Ruh eşleriyle olan ilişkimiz...İnsanların hayatında dönüm noktaları yaşadığı belli yaşlar vardır. Bunlar gezegen derecesine göre değişebileceği gibi hayatta unutulmayan eşsiz deneyimler yaşadığımız dönemleridir.
DİĞER Haberi
23 yaş döngüsü ve Ruh eşleriyle olan ilişkimiz...

İnsanların hayatında dönüm noktaları yaşadığı belli yaşlar vardır. Bunlar gezegen derecesine göre değişebileceği gibi hayatta unutulmayan eşsiz deneyimler yaşadığımız dönemleridir. (Örneğin ilk Satürn /Satürn karesi hayatınızın ergenlik dönemine denk gelir ve iradenizi/sosyal hayatınızı oldukça zorlayabilir) 23 yaş ise hayatımızda yarı chiron döngümüzün olduğu yaştır. Mitolojide chiron istenmeyen evlattır ve bu yüzden oldukça yaralıdır.

Apollon ise onu yetiştirip tüm bildiklerini öğretmiştir. Yaralı bir şifacı olarak mitolojideki yerini alan chiron takıntılı olduğumuz, yaralı olduğumuz ve uzmanı olduğumuz konuları anlatır. Örneğin benim chiron’um terazi burcunda ve 3. Evde. Ikili ilişkiler konusunda insanlara çok güzel akıl hocalığı yaparım fakat bunu kendi ilişkilerimde uygulamakta güçlük yaşarım. İşte chiron’un böyle bir enerjisi vardır... Karşınızdaki kişi ile chiron bağlantınız varsa bu durum karmiklik göstergesi olabilmektedir.

(APOLLON-GÜNEŞ)

Gelelim 23 yaşın neden bu kadar önemli olduğuna... 23 yaş natal haritanızdaki chironunuzun transit chiron ile tam karşıt açı yapar.(Chironun yörüngesi Satürn ile Uranüs arasındadır,yaz kuşağındaki burçlarda kalma süresi daha kısadır.İstisnalar olabilmektedir) Bu olduğunda ise biz kendi zaaflarımızla bizi yüzleştirecek olan insanlarla tanışırız. Bu çoğu zaman bizim canımızı acıtacak olan bir yüzleşmedir. Yaralarımıza tanışırız adeta ve kendi potansiyelimiz açığa çıkartabileceğimiz ruh eşlerimizi hayatımıza çekeriz. 23 yaş öyle bir yaştır ki hayatın önemli unutulmaz dönüm noktalarının yaşandığı, bazen ise hayatın size ikinci bir şans sunduğu  dönemdir. 

Farkındalıklarımızın arttırılması için sistem, chiron bağlantımız olduğu insanlarla karşılaştırır bizi. Bu yüzden 23 yaş kritik bir döngünün ilk adımıdır. Kimimiz karmik bedellerimizi öderiz kimimiz ise kimliğimizi kazanırız. Yaralarımızı saracak insan da bizi yaralayacak insan da aynı kişidir. Kendi potansiyelimizin farkına vardıktan sonra kendi yaralarımızı nasıl saracağımızı da öğreniriz. Chiron retro olduğunda ise öncelikle bu deneyimlerden /sınavlardan kaçarız.

Ataol Behramoğlu’nun da şiirinde dediği gibi tıpkı “İnsan balıklama dalmalı içine hayatın... Bir kayadan zümrüt bir denize dalarcasına” Sonrasında cesaret kazanır ve kaybetmeyi göze alırız. Kaybetmeyi göze almak chiron retro olanlar için kazanmanın ilk adımıdır ve ruh tekamülde özgürdür. Çoğumuz ise eş ve iş seçimimizde yine chiron bağlantımız olan insanlara yöneliriz. Çok farklı insanların bir araya gelebilmesinin sebebi ise benzer yaralarının olmasıdır.

Bu yüzden haritalarda partnerlerin sinastrisinde kişisel gezegenlerle chiron kavuşumunu/yükselen – chiron kavuşumunu oldukça fazla görürüm. Chiron bağlantımız olan insanlar bu hayatta yüzleşmekten kaçtığımız her şeyin çözüme ulaşmasındaki gizli bir anahtardır. Ruh eşleri daima hayatımızda kalmayabilirler. (kalanlar var tabii, hep hayatımızda olsalar çok güzel olurdu) Bize bir farkındalık yaşatıp bizi bilgeliğe ulaştırıp görevlerini tamamladıktan sonra gidebilirler. Her zaman aşk yaşadığınız kişi ruh eşiniz omayabilir.Umarım sizin ruh eşiniz daima hayatınızda kalır. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum, hoşçakalın.

ASTROLOG Billur TOPLU

İNSTAGRAM: @kristallastro

https://www.instagram.com/kristallastro/?igshid=103nicdrejmvs

Kaynak: (Sndkk) - sondakika32 Editör: Billur Toplu
Etiketler: 23, yaş, döngüsü, ve, Ruh, eşleriyle, olan, ilişkimiz...,
Yorumlar
Haber Yazılımı