Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 18:44
 
Isparta'da 29 Ekim kutlama törenleri yapıldı
Isparta'da 29 Ekim kutlama törenleri yapıldı.Büyük Türk Milletinin, tarihte eşine rastlanmayan bir kahramanlık destanı yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadele sonunda kurduğu Cumhuriyetin, 97’nci yıldönümü dolayısıyla 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda çelenk sunma töreni düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Isparta'da 29 Ekim kutlama törenleri yapıldı

Büyük Türk Milletinin, tarihte eşine rastlanmayan bir kahramanlık destanı yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadele sonunda kurduğu Cumhuriyetin, 97’nci yıldönümü dolayısıyla 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda çelenk sunma töreni düzenlendi.

Törene Vali Ömer Seymenoğlu, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Kahraman, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, askeri ve mülki erkân, gaziler ile öğrenciler katıldı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar

Atatürk Anıtı'na sırasıyla Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla son buldu.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava

Törenin ardından Garnizon Şehitliği’ne geçildi. Burada Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu, ardından İl Müftüsü Bayram Şahin tarafından aziz vatanımız için gözünü kırpmadan canlarını veren tüm kahraman şehitlerimiz için dualar edildi.

Garnizon Şehitliği’ndeki tören kabirlere karanfil bırakılmasıyla son buldu.

Kaynak: (Is H) - Isparta Haber Editör:
Etiketler: Isparta'da, 29, Ekim, kutlama, törenleri, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı