Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 18:00
 
Isparta'da Covid-19 Hastalarına MHRS ile Görüntülü Muayene
Covid-19 Hastalarına MHRS ile Görüntülü Muayene. Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından CoViD-19 hasta, temaslı ve karantina sürecindeki hastalara yönelik Görunttilü Muayene Randewsu (Tele Sağlık) hizmeti başlatılmıştır.
GÜNDEM Haberi
Isparta'da Covid-19 Hastalarına MHRS ile Görüntülü Muayene

Dr. e-Nabız Nedir?

Dr. e-Nabız Sağlık Bakanlığı'na ait bir görüntülü görüşme (Tele Sağlık) sistemidir. Sistem üzerinde hastalar ve hekimler çevrimiçi görüşme yapabilirler. Dr e-Nabız Sistemi COVID-l9 Pandemisi dolayısı ile pozitif veya temaslı durumunda olan kişilerin çevrimiçi sağlık hizmetlerine ulaşabilmesini sağlar.

Nasıl Randevu Alabilirim?

COVID- l9 pandemisi kapsamında pozitif veya temaslı durumundaki kişiler Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) web sayfasından veya 182 Çağrı Merkezi üzerinden görüntülü görüşme randevusu alabilirler. Randevu saati geldiğinde, Dr. e-Nabız sisteminden görüntülü görüşme yapılabilir.

Dr. e-Nabız Sistemi şu anda ilimiz lsparta Şehir Hastanesi bünyesinde Göğüs Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Polikliniklerinde görüntülü görüşme (Tele Sağlık) hizmeti vermeye başlamıştır.

Sisteme Nasıl Giriş Yapabilirim?

Dr. e-Nabız Sistemi'ne e-Devlet parolasıyla veya Hasta Randevu Numarası (HRN) ve T.C. Kimlik numarası ile giriş yapılabilir. Ayrıca MHRS randevusu sonrasında hastaya ulaşan link aracılığıyla açılan sayfada hasta T.C. Kimlik numarası yazılarak sisteme giriş yapılabilir. Ayrıca; Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafindan Covid- l9 hastalarına yönelik "Dr. E-nabız" uygu|aması hakkında SMS bilgilendirme mesajları gönderilmeye başlanmıştır.

Kaynak: Editör: Seçil Güler
Etiketler: Isparta'da, Covid-19, Hastalarına, MHRS, ile, Görüntülü, Muayene,
Yorumlar
Haber Yazılımı