Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 13:40
 
Isparta Valisine Mektup
Isparta Valisine Mektup
GÜNDEM Haberi
Isparta Valisine Mektup

Isparta Valisine Mektup

Sayın Valim;

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil 20 Mart 2020 Tarihli yazısında "Üzülerek hatırlatmak isterim ki... Açılımın akiller heyeti neyse, virüsün Bilim Kurulu odur" ifadelerini yazdı. Hangi gerekçe ile yazdı bilmiyorum. Gerekçelerine katılmasam da Bilim Kurulunun bugüne kadar kalıcı bir öneri getirmediğini görüyorum. Bilim Kurulu üyesi olmasak da bir öneri de biz getirelim.  Benim önerim Isparta bazlı ama her ilin valisi uygularsa ulusal bazlı olabilir.

Sayın Valim;

Atanamamış sağlık personelinden ve emekli olan sağlıkçılardan 400-500 kişilik bir ekip kuralım. Bu ekipte olanların ücretini, maaşını valilik ödesin. Kaç para öder, ödeneği var mı bilmiyorum.

Sayın Valim; kurduğumuz ekip tüm Isparta’yı ev ev tarasın. Ateşi olan ya da koranavirüs belirtisi görülenler karantinaya alınsın. Isparta’da 43 mahalle var. Bu ekip 43 mahalleyi sanırım bir haftada her eve girer ve tarar. Bu işi başını bir sağlık kuruluşu çeksin. Çok zor diyeceksiniz. Bu ülkede düne kadar nüfus sayımları bir günde ev ev dolaşarak yapılıyordu. Hatta öğretmenler bile bu ekibe dahil edilebilir  

Sayın Valim; Isparta’da 3 özel hastane var. 3 özel hastane dışında diş, göz, Üniversite gibi hastaneler var. Örneğin bu işin başını MEDDEM çekebilir. Ya da DAVRAZ hastanesi.

Sayım Valim; Baş belası koranavirüsü seyretmek yerine tüm şehirdeki hastaları ve ilişkilerini tespit edip önlem alalım.

Sayın Valim; her il bu önlemi alırsa ve sirkilasyonu önlersek Giriş_çıkış) bu beladan kurtulabiliriz.

İlgili mektup CİMER’e de gönderilecektir.

Hiç öneride bulunmadan beklemek yerine uygulanır veya uygulanmaz çözüm önerisini sunuyorum. Takdir makamınızındır. Benden söylemesi

Saygılarımla

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Isparta, Valisine, Mektup,
Yorumlar
Haber Yazılımı