Haber Detayı
27 Eylül 2020 - Pazar 10:07
 
ABD'li yazılım şirketinin CHP'li İBB'ye verdiği 5 milyon dolarlık hibe neyin karşılığı?
ABD'li yazılım şirketinin CHP'li İBB'ye verdiği 5 milyon dolarlık hibe neyin karşılığı?
GÜNDEM Haberi
ABD'li yazılım şirketinin CHP'li İBB'ye verdiği 5 milyon dolarlık hibe neyin karşılığı?

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABD Ankara Büyükelçisi David Satterfield arasında imzalanan 5 milyon dolarlık hibe anlaşmasına ilişkin bir paylaşımda bulundu. İstanbulluların konuya ilişkin bir açıklama beklediğini belirten Göksu, İmamoğlu'na bu anlaşmanın İstanbul'un trafik sinyalizasyon ve kamera sistemlerinin tüm kritik verilerinin ABD merkezli bir yazılım şirketine verilmesi anlamına mı geldiğini sordu.

İstanbullular açıklama bekliyor! ABD'li yazılım şirketinin CHP'li İBB'ye verdiği 5 milyon dolarlık hibe neyin karşılığı?

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi, (İBB) Amerika Birleşik Devletleri Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA) ile yazılım şirketi SAS Türkiye arasında, "İstanbul Ulaşım ve Trafik Mükemmeliyet Merkezi Projesi"nde kullanılmak üzere, 5 milyon 117 bin 887 dolarlık hibe anlaşması imzalandı.

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, CHP'li Ekrem İmamoğlu ve ABD Ankara Büyükelçisi David Satterfield'la arasında imzalanan "5 Milyon dolarlık Hibe Anlaşması"na ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Göksu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İBB Başkanı ve ABD büyükelçisi arasında imzalanan "5milyon dolarlık Hibe Anlaşması İstanbul'un trafik sinyalizasyon ve kamera sistemlerinin tüm kritik verilerinin 'ABD merkezli' bir yazılım şirketine verilmesi anlamına mı geliyor? Bu konuda İstanbullular açıklama bekliyor" ifadelerini kullandı.

"5 milyon dolarlık hibe neyin karşılığı?"

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ise hibe anlaşmasına ilişkin yaptığı paylaşımda "Amerika ve hibe mi? 5 milyon dolarlık hibe neyin karşılığı?" dedi.

Kaynak: Yeniakit

Kaynak: Editör: Fuat Gültekin
Etiketler: ABD'li, yazılım, şirketinin, CHP'li, İBB'ye, verdiği, 5, milyon, dolarlık, hibe, neyin, karşılığı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı