Haber Detayı
06 Ağustos 2020 - Perşembe 10:44
 
Afyonkarahisar'da düğün sonrası karantina
Afyonkarahisar'da düğün sonrası karantina...Afyonkarahisar'ın Beyyazı beldesinde düğün sonrası yaşanan vaka artışı ile bin 800 kişi risk altında olduğundan, karantina uygulamasına karar verildi.
YAŞAM Haberi
Afyonkarahisar'da düğün sonrası karantina

Afyonkarahisar'ın Beyyazı beldesinde düğün sonrası yaşanan vaka artışı ile bin 800 kişi risk altında olduğundan, karantina uygulamasına karar verildi.

Afyonkarahisar'da Beyyazı beldesi, yapılan bir düğünün ardından koronavirüs vakalarında artış yaşanması üzerine karantinaya alındı.

İl Hıfzısıhha Kurulu da beldede karantina uygulanmasına karar verildi.

Kararda, "Merkez ilçemize bağlı Beyyazı beldesi merkezinde ikamet eden vatandaşlarımızda yapılan Covid-19 testlerinde pozitif vakaların artması, bulaş riskinin yüksek olması nedeniyle Beyyazı'da hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla kurulumuzca tedbirlerin artırılması uygun görülmüştür.

Bu kapsamda Beyyazı beldesinin 04.08.2020 tarihi saat 23.58 itibarıyla ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina altına alınmasına, beldede yaşayan vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerden çıkmamasına, temel ihtiyaçların giderilmesi için her evden sadece bir kişinin dışarı çıkmasına karar verilmiştir" denildi.

Karantina uygulamasının ilk gününde beldedeki parklar ile cadde ve sokaklar boş kaldı.

Kaynak: DHA

Kaynak: Editör: İrem Dağ
Etiketler: Afyonkarahisar'da, düğün, sonrası, karantina,
Yorumlar
Haber Yazılımı