Haber Detayı
05 Aralık 2020 - Cumartesi 13:53
 
AKP'li Serkan Bayram'dan Meclis kürsüsünde Kılıçdaroğlu ve Babacan’a teşekkür
AKP'li Serkan Bayram'dan Meclis kürsüsünde Kılıçdaroğlu ve Babacan’a teşekkür. AKP İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Meclis’te şaşırtan bir konuşma yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a teşekkür etti.
SİYASET Haberi
AKP'li Serkan Bayram'dan Meclis kürsüsünde Kılıçdaroğlu ve Babacan’a teşekkür

AKP İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, engelli bir ismi belediye başkan adayı yaptığı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a teşekkür etti. Hayatını kaybeden milletvekillerini de anarak CHP eski milletvekili Kamer Genç'e rahmet diledi.

AKP İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı konuşmada, bugünü her gün hatırlamak gerektiğini dile getirdi.

KAMER GENCİ ANDI

Serkan Bayram, “Burhan Kuzu Hocamız vardı, maalesef aramızda değil. Markar Eseyan dostumuz vardı, aramızda değil. Kamer Genç vekilimiz vardı, aramızda değil. Geçmişte, hemşehrim, görev yapan Mihrali Aksu vekilimiz vardı, o da aramızda değil. Rahmetli olan bütün vekillerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Burada Meclisimizin yüce çatısı altında hoş bir seda bırakabilirsek ne mutlu bize. Geriye bunlar kalıyor, sevelim, sevilelim, bu dünya kimseye kalmıyor” dedi.

“NİYE ENGELLİ BİR VALİMİZ, BÜYÜKELÇİMİZ YOK?”

Engelliler için "Nerede eksik kaldı?" diye soran Bayram, "Niye bir engelli valimiz, büyükelçimiz, rektörümüz, başhekimimiz yok? Bunları da hep birlikte, el birliğiyle gerçekleştirelim. İcrai alanlarda engelli kardeşlerimiz yer alsın" dedi.

Engelli adaylara şans verdikleri için Kılıçdaroğlu ve Babacan’a da teşekkür eden Bayram, şöyle konuştu:

"Devlet elle, ayakla yönetilmiyor; devlet beyinle, gönülle, düşünceyle yönetiliyor. Avcılar Belediye Başkanımızı, engelli kardeşimizi belediye başkanı adayı gösterdiği için Sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkür ediyorum. Tekirdağ Süleymanpaşa İlçe Başkanı kadın bir engellimizi, kardeşimizi, ablamızı aday gösterdikleri için Sayın Babacan'a da teşekkür ediyorum. Engellilerin partisi olmaz. Bütün partilerimizin engelli kardeşlerimize sahip çıkması lazım. Peygamberimiz Yemen'e engelli bir sahabeyi vali atıyor, Medine'ye görme engelli bir sahabeyi vekil tayin bırakıyor. Sizlerden istirhamım, Meclis olarak hayatın her alanında engelli kardeşlerimize sahip çıkalım. Niye bir engelli bakanımız yok, niye bir engelliler bakanlığımız yok? El birliğiyle bu Meclisimiz gerçekleştirsin."

Kaynak: Independent Türkçe

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Seçil Güler
Etiketler: AKP'li, Serkan, Bayram'dan, Meclis, kürsüsünde, Kılıçdaroğlu, ve, Babacan’a, teşekkür,
Yorumlar
Haber Yazılımı