Haber Detayı
04 Aralık 2020 - Cuma 12:55
 
Ali Babacan'a FETÖ sorusu: Sadullah Ergin ile ilgili ilk kez konuştu
Ali Babacan'a FETÖ sorusu: Sadullah Ergin ile ilgili ilk kez konuştu
SİYASET Haberi
Ali Babacan'a FETÖ sorusu: Sadullah Ergin ile ilgili ilk kez konuştu

Milli Gazete'nin haberine göre; Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde partisinin Kocaeli’ndeki il kongresine katılırken burada yerel medyanın sorularını cevaplayarak Sadullah Ergin’in FETÖ ile ilişkilendirilmesine tepki gösterdi.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde partisinin Kocaeli’ndeki il kongresine katıldı. Kongre günü yerel medya ile de buluşan Babacan, basın mensuplarının sorularını cevaplandırarak Sadullah Ergin’in FETÖ ile ilişkilendirilmesine tepki gösterdi.

"BU ALGI SUÇU TAMAMEN BAŞKASINA YÜKLEME REFLEKSİ"

Kocaeli Barış Gazetesi'nde yer alan habere göre FETÖ’nün yargı içerisinde güçlendiği dönemde Adalet Bakanı olması nedeniyle DEVA Partisi’nde yer alması eleştirilen eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le ilgili eleştirilere cevap veren Babacan, şunları kaydetti:

"Sadullah Bey 5 yıl adalet bakanlığı yaptı ve kendisi Adalet Bakanlığı’nı teslim aldığındaki kadrolara bakın bir de şimdiki kadrolara bakın. Görevi aldığında daha önceki dönemden hazır olan kadrolar yargı sürecinde ama kendi görevlendirdiği bürokratlar ya daha iyi yerlerde ya da aynı yerinde. Bu algı suçu tamamen başkasına yükleme refleksi. Bir başarı varsa o bir kişinin. Problemleri ise yüklenecek insanlar gerekiyor.

Kaynak: Editör: Yasemin Kirazs
Etiketler: Ali, Babacan'a, FETÖ, sorusu:, Sadullah, Ergin, ile, ilgili, ilk, kez, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı