Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 15:53
 
Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun partisinde kimler olacak?
Gazeteci İsmail Saymaz, yeni parti kurma hazırlıklarında olan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun partilerinde hangi isimlerin olacağını duyurdu.
SİYASET Haberi
Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun partisinde kimler olacak?

.Katıldığı canlı yayında elindeki çarpıcı bilgileri paylaşan Saymaz, CHP'li ve HDP'li bazı isimlerin de yeni kurulacak partilere katılabileceğini ifade etti.

Gazeteci İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş ve Eren Erdem Gürkan Hacır ile Şimdiki Zaman Siyaset'e katılarak elinde çarpıcı bilgileri ilk kez paylaştı.

Saymaz dün akşam yayınlanan programda, Ali Babacan'ın partisinde hangi isimlerin olduğunu ve Ahmet Davutoğlu'nun da yeni parti kurma aşamasını anlattı.

İŞTE AHMET DAVUTOĞLU'NUN PARTİSİNE KATILACAK İSİMLER

Saymaz, "Ben bugün iki çevreyle de görüştüm. Davutoğlu cephesinde 125 kişilik bir kurucular kurulu geliyor. Kamuoyunun duyduğu bazı isimler var örneğin Etyen Mahçupyan, Hakan Albayrak, Ufuk Karcı.

Asıl iki isim var Davutoğlu cephesi ile birlikte hareket etmesi beklenen. Biri eski HDP milletvekili Müslüm Doğan. Doğan'ı aradım, dedi ki "Şu an için görüşüm netleşmedi. Parti programına çeşitli katkılar koydum. Kararım yok ama görüşüyorum" dedi bana. Diğeri ise Mehmet Ali Arslan. Bir de bazı CHP'liler de yer alacak iddiası var. Ama henüz isimlerini doğrulatamadım. " dedi.

BABACAN'IN PARTİSİNE SÜRPRİZ İSİM!

"Ali Babacan partisinde ise farklı bir yol izliyor" diyen Saymaz, "Babacan'ın partisinin de Aralık içinde kurulmasın bekleniyor. Eski HDP'li vekillerden Altan Tan gibi isimler partiye yakın" dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Ali, Babacan, ve, Ahmet, Davutoğlu'nun, partisinde, kimler, olacak?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı