Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 15:55
 
Allah sizi bildiği gibi yapsın
CHP Isparta Merkez ilçe Kongresinin düşündükleri
SİYASET Haberi
Allah sizi bildiği gibi yapsın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta Merkez İlçe Kongresi, Kültür Sineması Salonunda gerçekleştirildi.

İki listenin yarıştığı kongrenin başlama saati 10.oo olarak açıklanmıştı. Ne yazık ki, mevsimlik solcuların partiyi ne hale getirdiğini görme fırsatımız oldu. Kimdi bu mevsimlik solcular. Yerel seçimlerde Sayın Genel Başkanların üzerinde anlaştığı ‘Millet İttifakı’ adayı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu’na oy vermemişlerdi. ‘Cumhur İttifakı adayını desteklemekten çekinmeyen Bakkal çakkal herkes acaba kurultay delegesi olabiliriyim diye eline delege listesini almış kişi yada kişiler vardı.  Ana muhalefet partisi merkez ilçe kongresini başlama saatinden 2 saat sonra, delegeler tek tek telefonlarla davet edilerek toplanabildi. Bu utancı yaşatan o mevsimlik berberler sezonluk bakkallar ve CHP ile ilgisi olmayan baklavacılardı.

Nasıl dediğinizi duyar gibiyim. Bundan 10 sene önceki kongrede aynı kişiler, hiç değişmemiş yeni eklenenler olmamış yine aynı kişilerdi. Koskoca bir partide, 80 100 bin öğrencinin yaşadığı bir ilde hiç gençlik olmaz mı? Siz naptınız ya…. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Saat 10’da başlaması gereken kongre 12’de delegeler evden çağrılarak başlıyorsa merkez ilçe ya da İl başkanı olsan nolur? Olmasan nolur. Bu partinin adayına oy vermeyip, partiden kovulması gerekenler eline delege listesini alıp kongreye karışıyorsa, 80 bin öğrencinin yaşadığı kentte 80 genciniz yoksa iki adaylı kongrede iki aday beraber salonu dolduramıyorsa (demek ki çevreleri yok) bu partiyi size teslim edenler düşünsün.

Bizce olması gereken analitik düşünen, toplumda kişiliğini ve çevresini sağlamış kişiler bulunmazsa işiniz bence çok zor olacak.

Nejat Özdoğan

Sondakika32

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Allah, sizi, bildiği, gibi, yapsın,
Yorumlar
Haber Yazılımı