Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 15:40
 
Almanya'dan Türkiye'ye seyahat izni mi çıkıyor?
Almanya'dan Türkiye'ye seyahat izni mi çıkıyor? Alman hükümetinin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiß, Türkiye’ye seyahat uyarısı ile ilgili 'Durum iyi olursa, ki geçen hafta iyiydi, oldukça hızlı bir şekilde açılım için hazırlık yapabiliriz' ifadelerini kullandı.
DÜNYA Haberi
Almanya'dan Türkiye'ye seyahat izni mi çıkıyor?

Alman hükümetinin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiß, Türkiye’ye seyahat uyarısı ile ilgili “Durum iyi olursa, ki geçen hafta iyiydi, oldukça hızlı bir şekilde açılım için hazırlık yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

RTL televizyonuna açıklamada bulunan Bareiß, Türkiye'ye seyahat uyarısının kaldırılması şansını iyi gördüğünü ifade ederek "Durum iyi olursa, ki geçen hafta iyiydi, oldukça hızlı bir şekilde açılım için hazırlık yapabiliriz" dedi.

Bareiß, "Bu bağlamda, seyahati mümkün kılmak için önümüzdeki günlerde ne yapabileceğimizi düşünme aşamasındayız" ifadelerini kullandı.

GÖRÜŞME OLUMLU GEÇTİ

DW Türkçe'nin aktardığına göre Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili politikacı, vaka sayısının düşük olmasının yanı sıra turistlerin evlerine yeniden sağlıklı bir şekilde dönebilmesi için Türk sağlık sisteminin salgının üstesinden gelebilmesinin gerekli olduğunu vurguladı.

Bareiß, Türk hükümet yetkilileri ile geçen hafta yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini de sözlerine ekledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy geçen hafta Berlin'de temaslarda bulunmuştu.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: İrem Dağ
Etiketler: Almanya'dan, Türkiye'ye, seyahat, izni, mi, çıkıyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı