Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 11:48
 
Android’den sonra İphone’lara da ücretsiz dağıtım başladı
Android’den sonra İphone’lara da ücretsiz dağıtım başladı
TEKNOLOJİ Haberi
Android’den sonra İphone’lara da ücretsiz dağıtım başladı

Amerikan teknoloji firması Apple, iPhone modelleri için yeni ve ücretsiz olan sürümünü tanıttı. İOS 14 olarak iPhone kullanıcılarının hizmetine sunulacak olan yeni sürümle gelen tüm yenilikler ise şöyle: 

Foto - ANA EKRAN WIDGET’LARI- Android’de eskiden beri olan ana ekranlara widget ekleme özelliği İOS için de geldi. Bu widgetları ana sayfanıza ekleyerek iPhone’unuzu kişiselleştirebilirsiniz.

ANA EKRAN WIDGET’LARI- Android’de eskiden beri olan ana ekranlara widget ekleme özelliği İOS için de geldi. Bu widgetları ana sayfanıza ekleyerek iPhone’unuzu kişiselleştirebilirsiniz.Foto - UYGULAMA KÜTÜPHANESİ- iPhone’lara yüklenen uygulamalar çok sayıda olunca nerede olduğunu bulmaz zorlaşıyordu. Yine androidde yıllardır kullanılan bu özellik sayesinde aynı kategoriye almak isteyeceğiniz uygulamaları tek klasör halinde birleştirebilirsiniz.

UYGULAMA KÜTÜPHANESİ- iPhone’lara yüklenen uygulamalar çok sayıda olunca nerede olduğunu bulmaz zorlaşıyordu. Yine androidde yıllardır kullanılan bu özellik sayesinde aynı kategoriye almak isteyeceğiniz uygulamaları tek klasör halinde birleştirebilirsiniz

.Foto - RESİM İÇİNDE RESİM MODU- Android’de kullanılan bu özellik sonunda İOS 14 kullacak kişiler için güzel bir geliştirme olarak geldi. Artık uygulamada iken ekran üstünde video oynatabileceksiniz.

RESİM İÇİNDE RESİM MODU- Android’de kullanılan bu özellik sonunda İOS 14 kullacak kişiler için güzel bir geliştirme olarak geldi. Artık uygulamada iken ekran üstünde video oynatabileceksiniz.Foto - YENİ SİRİ GÖRÜNÜMÜ- Siri kullanımını kolaylaştırmak amacıyla uygulamaları gezerken Siri kullanmak imkansızdı. Şimdi hem Siri’yi hem de uygulamayı aynı anda kullanbilirsiniz.

YENİ SİRİ GÖRÜNÜMÜ- Siri kullanımını kolaylaştırmak amacıyla uygulamaları gezerken Siri kullanmak imkansızdı. Şimdi hem Siri’yi hem de uygulamayı aynı anda kullanbilirsiniz.Foto - POP-UP GELEN ARAMALAR EKRANI Artık telefonu kullanırken gelen aramalar ekranda tam sayfa yer kaplamayacak böylelikle cevap verip vermeme konusunu düşünürken işlemlerinize devam edebilirsiniz.

POP-UP GELEN ARAMALAR EKRANI Artık telefonu kullanırken gelen aramalar ekranda tam sayfa yer kaplamayacak böylelikle cevap verip vermeme konusunu düşünürken işlemlerinize devam edebilirsiniz.Foto - YENİ ÇEVİRİ UYGULAMASI- Tamamen internetsiz bir şekilde çalışacak olan uygulama 11 dil destekliyor. İşte desteklenen diller: İngilizce, Mandarin Çincesi, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Arapça, Portekizce ve Rusça.

YENİ ÇEVİRİ UYGULAMASI- Tamamen internetsiz bir şekilde çalışacak olan uygulama 11 dil destekliyor. İşte desteklenen diller: İngilizce, Mandarin Çincesi, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Arapça, Portekizce ve Rusça.

Foto - YENİ MESAJLAR UYGULAMASI- iMessage uygulaması artık Whatsapp gibi kullanılacak. Grup oluşturup gruplara kişi ekleyerek mesajlaşmaya devam edilebilecek.

YENİ MESAJLAR UYGULAMASI- iMessage uygulaması artık Whatsapp gibi kullanılacak. Grup oluşturup gruplara kişi ekleyerek mesajlaşmaya devam edilebilecek.

Foto - YENİLENEN APPLE HARİTALAR ÖZELLİĞİ- Bisiklet yolu tarifleri eklendi ve ara yüz sadeleştirildi.

YENİLENEN APPLE HARİTALAR ÖZELLİĞİ- Bisiklet yolu tarifleri eklendi ve ara yüz sadeleştirildi.Foto - İOS 14 alacak iPhone modelleri ise şunlar: iPhone SE (2020) iPhone 11 iPhone 11 Pro iPhone 11 Pro Max iPhone XS iPhone XS Max iPhone XR iPhone X iPhone 8 iPhone 8 Plus iPhone 7 iPhone 7 Plus iPhone 6s iPhone 6s Plus iPhone SE (2016) iPod touch (7’nci nesil)

İOS 14 alacak iPhone modelleri ise şunlar: iPhone SE (2020) iPhone 11 iPhone 11 Pro iPhone 11 Pro Max iPhone XS iPhone XS Max iPhone XR iPhone X iPhone 8 iPhone 8 Plus iPhone 7 iPhone 7 Plus iPhone 6s iPhone 6s Plus iPhone SE (2016) iPod touch (7’nci nesil)Foto - Güncelleme telefonunuza ulaştığında gelen bildirime tıklayarak veya Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek iOS 14 güncellemesini yükleyebilirsiniz.

Güncelleme telefonunuza ulaştığında gelen bildirime tıklayarak veya Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek iOS 14 güncellemesini yükleyebilirsiniz.

Kaynak: Yeniakit

Kaynak: Editör: Fuat Gültekin
Etiketler: Android’den, sonra, İphone’lara, da, ücretsiz, dağıtım, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı