Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 20:02
 
Antalya'da vatandaş korona tehlikesini hiçe saydı
Antalya'da vatandaş korona tehlikesini hiçe saydı
GÜNDEM Haberi
Antalya'da vatandaş korona tehlikesini hiçe saydı

Turizm kenti Antalya'da hava sıcaklığı 25 dereceyi gösterince, kent sakinleri Konyaaltı sahiline akın etti. Plajı dolduran vatandaşlar birbirlerine güvenli mesafe bırakarak güneşlendi. Güneşlenenlerin yanı sıra denize girenler de oldu. Bazı ailelerin, çocuklarını da yanlarında getirdikleri görüldü. Sahilden balık avlayan olta balıkçılarının da ellerine eldiven taktıkları gözlendi. Bazı kadınların da maskeleriyle güneşlendiği ve kumsalda uyuduğu dikkat çekti.

Antalya'da vatandaş korona tehlikesini hiçe saydı 2

Yaklaşık 55 yıl Fransa'nın başkenti Paris'te yaşayan Cafer Yazgü (80), sahile gelenler arasındaydı. 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasının yasak olduğunu bildiğini, fakat 5 gündür evinde kapalı olduğu için bunaldığını söyleyen Yazgü, "Buraya gelirken otobüse binmedim. Gözlüğümü, maskemi ve eldivenlerimi takarak sokağa çıktım. Tüm önlemlerimi aldım, kimseyle temasta bulunmadım. Amacım biraz deniz havası alıp eve dönmek. Ben kimseye virüs bulaştırmayayım, kimse de bana bulaştırmasın" dedi.

Antalya'da vatandaş korona tehlikesini hiçe saydı 3

Antalya'da yerleşik yaşayan Rus vatandaşı Anya Aleksiyeva, çocuklarıyla birlikte sahilde güneşin keyfini çıkardı. Gazetecilerin 'Koronavirüsten korkmuyor musunuz? sorusunu 'Hayır' diyerek cevaplayan Aleksiyeva, güneşlenmeye devam etti.

Antalya'da vatandaş korona tehlikesini hiçe saydı 4

Koronavirüs salgını nedeniyle bir haftadır evinde yaşadığını anlatan Ender Yutulmaz, "Bisikletle geldim, denize giriyorum, tekrar bisikletimle eve döneceğim. Kimseyle temasta bulunmuyorum. Kapalı yerlere girmiyorum, dikkatli oluyor bağışıklık sistemimi güçlendiriyorum" diye konuştu.

Antalya'da vatandaş korona tehlikesini hiçe saydı 5
Antalya'da vatandaş korona tehlikesini hiçe saydı 6
 
Antalya'da vatandaş korona tehlikesini hiçe saydı 7
Antalya'da vatandaş korona tehlikesini hiçe saydı 8
 
Antalya'da vatandaş korona tehlikesini hiçe saydı 9
Antalya'da vatandaş korona tehlikesini hiçe saydı 10
 
Antalya'da vatandaş korona tehlikesini hiçe saydı 11
Antalya'da vatandaş korona tehlikesini hiçe saydı 12
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Antalya'da, vatandaş, korona, tehlikesini, hiçe, saydı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı