Haber Detayı
31 Temmuz 2020 - Cuma 01:26
 
Bakan Pakdemirli'den et fiyatlarına ilişkin açıklama
Bakan Pakdemirli'den et fiyatlarına ilişkin açıklama...Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, katıldığı bir canlı yayında Türkiye'deki et fiyatlarının yüksek olmadığını belirtti
EKONOMİ Haberi
Bakan Pakdemirli'den et fiyatlarına ilişkin açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, katıldığı bir canlı yayında Türkiye'deki et fiyatlarının yüksek olmadığını belirtti. Pakdemirli "Yurt dışından ithal etseniz yine aynı rakamlar olacak" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'de et fiyatlarının yüksek olmadığını iddia etti. Pakdemirli, ''Et fiyatları yüksek değil, ürünlere baktığımız zaman Avrupa seviyesinin altında kalmış durumda'' dedi.

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtlayan Pakdemirli, "Üreticiden vazgeçmeyeceksiniz. Ette ithalatı tamamen bitiriyoruz. Üreticiyi koruyacağız, tüketiciyi de kollayacağız" ifadelerini kullandı.

"ET FİYATLARI YÜKSEK DEĞİL"

Pakdemirli, ''Et fiyatları yüksek değil, ürünlere baktığımız zaman Avrupa seviyesinde altında kalmış durumda. Bu işin sürdürülebildiğini sağlamak gerekiyor. Yurt dışından ithal etseniz yine aynı rakamlar olacak'' dedi.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: İrem Dağ
Etiketler: Bakan, Pakdemirli'den, et, fiyatlarına, ilişkin, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı