Haber Detayı
13 Ekim 2019 - Pazar 10:42
 
Bakanlık 1211 sahte ürünü açıkladı
Bakanlık taklit ve tağşiş listesini açıkladı: 1211 ürün sakıncalı çıktı.
EKONOMİ Haberi
Bakanlık 1211 sahte ürünü açıkladı

Tarım ve Orman Bakanlığı belli aralıklarla yayınladığı tağşiş listesini yeniledi. Yapılan son tahlillerde 618 firma 1211 parti üründe taklit ya da tağşiş yapıldığı belirlendi.

2012 yılından bu yana yapılan incelemeler sonucunda ise 1283 firma ve 2816 üründe taklit ve tağşiş olduğu ortaya çıktı. Alkollü içecekten bala, domuz etinden kuru yemişe kadar birçok üründe sahtecilik yapıldığı ortaya çıktı.

Yapılan açıklamada, “Söz konusu uygunsuzlukların tespit edilmesinde; Bakanlığımızca yürütülen denetimlerin yanında, tüketiciler tarafından yapılan ihbar, şikâyet, CİMER ve Alo 174 Gıda Hattı başvuruları neticesinde gerçekleştirilen denetimlerin de büyük payı olduğu açıktır. Bu bakımdan tüketicilerin bu başvurularını sürdürmeleri, halkımızın sağlığının korunması yönündeki çalışmalarımız için büyük önem taşımaktadır. Taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 618 firmaya ait 1211 parti ürün Bakanlığımız internet sitesinde kamuoyunun bilgisine sunulmuştur” denildi.

Konuyla ilgili tağşiş ve taklit yapan firmalarla ürünler Tarım ve Orman Bakanlığı’nın internet sitesinde bulunuyor. (HABER MERKEZİ)

TAM LİSTE

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Bakanlık, 1211, sahte, ürünü, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı