Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 18:29
 
Bülent Arınç'tan Biden'a: Seçim propagandası olduğuna inanmak isteriz
Bülent Arınç'tan Biden'a: Seçim propagandası olduğuna inanmak isteriz. Joe Biden'ı tebrik eden Bülent Arınç, yeni ABD Başkanı Biden'ın Türkiye'ye yönelik sözlerini de hatırlatarak 'Biz, bu sözlerin seçim kampanyası esnasında iç politika merkezli bir propaganda kapsamında sarf edildiğine inanmak isteriz' paylaşımı yaptı.
GÜNDEM Haberi
Bülent Arınç'tan Biden'a: Seçim propagandası olduğuna inanmak isteriz

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, ABD başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden ile yardımcısı Harris Kamala'yı tebrik etti.

Twitter'dan paylaşım yapan Arınç "ABD'de yapılan seçimler sonucunda Başkan seçilen Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris'i tebrik ederim" ifadelerini kullandı. 

Biden'ın, New York Times'a verdiği röportajı hatırlatarak sözlerine devam eden Arınç, şunları kaydetti: 

"Sayın Seçilmiş Başkan'ın yakın geçmişte Türkiye'nin iç politikasına yönelik bazı sözleri Türk kamuoyunda çok haklı tepkilere yol açmıştı. ​Biz, bu sözlerin seçim kampanyası esnasında iç politika merkezli bir propaganda kapsamında sarf edildiğine ve Sayın Biden'ın ülkemiz ile ilgili düşüncelerinin bu olmadığına inanmak isteriz."

Arınç'ın paylaşımları şöyle: 

"ABD'de yapılan seçimler sonucunda Başkan seçilen Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris’i tebrik ederim. Türkiye ile ABD uzun yıllara dayanan bir stratejik ortak ve müttefiklik ilişkisine sahiptir. Bu ilişkinin temelinde karşılıklı anlayış ve işbirliği yatmaktadır.

Sayın Seçilmiş Başkan'ın yakın geçmişte Türkiye'nin iç politikasına yönelik bazı sözleri Türk kamuoyunda çok haklı tepkilere yol açmıştı. ​Biz, bu sözlerin seçim kampanyası esnasında iç politika merkezli bir propaganda kapsamında sarf edildiğine ve Sayın Biden'ın ülkemiz ile ilgili düşüncelerini olmadığına inanmak isteriz.

"BİZİM İÇİN JOE BİDEN..."

Bizim için Joe Biden, yıllar önce senatör olarak Bosna savaşında soykırıma uğrayan Müslüman Boşnakların haklarını en yüksek perdeden savunan insandır.

Sayın Seçilmiş Başkan’ın yeni başkanlık döneminin dost ve müttefik iki ülke arasında yeni bir sayfa açarak karşılıklı güven ve diyaloga dayalı hayırlı gelişmelere katkıda bulunmasını temenni ederim."