Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 14:12
 
Büyükşehir’den Toroslar’ın zirvesinde asfalt çalışması
Büyükşehir’den Toroslar’ın zirvesinde asfalt çalışması
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir’den Toroslar’ın zirvesinde asfalt çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’da ilçe halkının dört gözle beklediği 14 kilometrelik Sugözü Mahallesi grup yolundaki asfalt çalışmasını tamamladı. Torosların zirvesine şantiye kuran Büyükşehir Belediyesi, etap etap gerçekleştirilen asfalt çalışması ile 1400 rakımlı mahalleye ulaşımı kolaylaştırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Antalya halkına verdiği sözleri yerine geliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, asfalt çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Gazipaşa’da geçtiğimiz aylarda başlatılan Sugözü Mahallesi- Maha Yaylası’na ulaşımı sağlayan grup yolundaki asfalt çalışması tamamlandı. Bölge halkı dört gözle beklediği asfalta kavuştu.

Yıllar içinde deforme olan, kış aylarında yağan kar ve sel suları nedeniyle bazı bölümlerinde göçükler meydana gelen grup yolu bölge halkının yoğun şikayetine neden oluyordu.

TOROSLARIN ZİRVESİNE ŞANTİYE KURULDU

Büyükşehir Belediyesi, Sugözü-Maha Yaylası grup yolu için Torosların zirvesini adeta şantiyeye çevirdi. İlk olarak 1400 metre rakımlı Maha Yaylası’na çakıl tesisi kuruldu. Burada asfalt çalışmasında kullanılan filler ve dolgu malzemelerinin üretimi yapıldı.

Yolun kotu yükseltilirken, sağlam olması için iş makineleriyle günlerce sıkıştırıldı. Sağlam bir altyapı oluşturulduktan sonra asfalt dökümü yapıldı. Büyükşehir ekipleri, vatandaşların uzun yıllar faydalanabileceği bir grup yolu oluşturmak için hummalı bir çalışma gerçekleştirdi. İlk etapta 10 kilometre olarak planlanan asfalt çalışması, vatandaşların talepleri geri çevrilmeyerek, uzatıldı ve 14 kilometre olarak tamamlandı. Sağlam, güvenli ve modern bir yola kavuşan bölge sakinleri sevinç yaşarken, Toros dağlarının eteklerinden kıvrılarak geçen asfalt yol modern bir görüntü oluşturdu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Seçil Güler
Etiketler: Büyükşehir’den, Toroslar’ın, zirvesinde, asfalt, çalışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı