Haber Detayı
04 Aralık 2020 - Cuma 16:31
 
Cevap ve Düzeltme Metni
Cevap ve Düzeltme Metni
GÜNDEM Haberi
Cevap ve Düzeltme Metni

Cevap ve Düzeltme Metni

http://www.sondakika32.com sitesinde 24/11/2020 tarihinde “İzmir’deki ihale çetesi skandalında işin ucu Müsavat Dervişoğlu’na dayanıyor mu?” başlıklı habere yer verilmiş ve  bu haber içeriğinde; Menemen Cumhuriyet Başsavcılığınca, "zimmet, irtikap, görevi kötüye kullanma ve evrakta sahtecilik" iddialarıyla ilgili başlatılan soruşturma hakkında çeşitli bilgiler verilmiştir.

Müvekkilim Müsavat Dervişoğlu’nun haberde yer alan soruşturma dosyası ve konusuyla uzak veya yakın herhangi bir ilgi ve alakası bulunmayıp, soruşturma dosyası kapsamında herhangi bir sıfata da haiz değildir.

Yayın ilkelerinde, “hizipçilikten uzak”, “taraflı yayıncılığın, çarpıtmanın, saptırmanın, abartmanın manipülasyonun karşısında olan”, “üstlendiği misyonu layıkıyla yerine getirmeyi amaçlayan” ve “basın ahlak ilkelerine uymaya söz verdiğini” ilke edinmesi gereken bir haber sitesinin hiçbir araştırma yapmaya tenezzül etmeden hazırlanan “haber” mahiyetinde bir metni kamuoyuna hangi ahlak ilkeleri kapsamında sunduğunu anlamak mümkün değildir. Taraf tutan bir yaklaşım ile, araştırma yapma yükümlülüğünün ihlal edilerek araştırılmadan hazırlanan metnin salt kişisel nedenlerle sansasyon yaratılma gayesi ile kaleme alındığı aşikardır.

Müvekkil hayatının her alanında suç ve suçludan uzak durmuş, mesleğini  layığı ile yapan,  hayatı boyunca adına leke sürdürmemiş bir  milletvekilidir. Kendisi ve mensubu olduğu partiyi itibarsızlaştırmaya çalışan  bu gerçek dışı haber(!) ile müvekkilimin kişilik haklarına saldırılmak suretiyle,  hem müvekkile, hem de mensubu olduğu siyasi partiye zarar verilmeye gayret edilmiştir. Tüm bu  sebeplerle  tekzip ve cevap  metnini yazmak hasıl olmuştur.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Müsavat Dervişoğlu Vekili

Av. Ayşegül İlhan

 

 

Kaynak: Editör: Sondakika32
Etiketler: Cevap, ve, Düzeltme, Metni,
Yorumlar
Haber Yazılımı