Haber Detayı
05 Aralık 2020 - Cumartesi 16:22
 
CHP Isparta İl Başkanı Halıcı'dan Kadın Hakları Günü mesajı
CHP Isparta İl Başkanı Halıcı'dan Kadın Hakları Günü mesajı
GÜNDEM Haberi
CHP Isparta İl Başkanı Halıcı'dan Kadın Hakları Günü mesajı

CHP Isparta İl Başkanı Hikmet Yalım Halıcı, kadınlara milletvekili seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 86.yıl dönümü ve kadın hakları günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

KADINLARIMIZIN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNİ SONUNA KADAR SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yalım Halıcı , 5 Aralık 1934'te Gazi Mustafa KemaL öncülüğünde kadınlara milletvekili seçme ve seçilme hakkı tanınmasının, Atatürk'ün Türk kadınına verdiği değer ve güvenin önemli bir göstergesi olduğunun altını çizdi.

CHP Isparta İl Başkanı Hikmet Yalım Halıcı, yayınladığı mesajda; '' Aziz Türk kadını Cumhuriyet'in ilanıyla birlikte, Atatürk'ün öncülüğünde ve ileri görüşlülüğü , kadınlarımıza verdiği değer sayesinde çok önemli hak ve sorumluluklar elde etmiştir. Gerektiğinde gözünü kırpmadan cehpeye koşan kadınlarımız, ülke yönetiminde de söz sahibi olmak hakkını sonuna kadar hak etmektedirler. Kadınlarımızın, bu haklara sahip olması ve bu hakların devamlılığını sağlamak bizlerin görevidir. Her şartda kadın ve erkekler eşittir ve olmaya devam edeceklerdir. Bizler de Cumhuriyet değerleri bilincinde kadınlarımızın hak ve özgürlüklerini sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Tüm kadınların, kadın hakları gününü kutluyorum. ''dedi.

Kaynak: Editör: Seçil Güler
Etiketler: CHP, Isparta, İl, Başkanı, Halıcı'dan, Kadın, Hakları, Günü, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı