Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 18:35
 
CHP sorduğu sorularla kamu bankalarını köşeye sıkıştırdı
CHP sorduğu sorularla kamu bankalarını köşeye sıkıştırdı.Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın reklam politikalarını eleştiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan'ın da katıldığı KİT Alt Komisyonu'nda 'Satılmayan gazetelere, izlenmeyen televizyonlara reklam verme nedeniniz nedir? Talimat mı alıyorsunuz' sorularını yöneltti.
SİYASET Haberi
CHP sorduğu sorularla kamu bankalarını köşeye sıkıştırdı

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın reklam politikalarını eleştiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan'ın da katıldığı KİT Alt Komisyonu'nda 'Satılmayan gazetelere, izlenmeyen televizyonlara reklam verme nedeniniz nedir? Talimat mı alıyorsunuz' sorularını sordu.

CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Atila Sertel, Halkbank ve iştiraklerinin bilançolarının görüşüldüğü KİT Alt Komisyonu'nda Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın reklam politikasını eleştirdi.

"TALİMAT MI ALIYORSUNUZ?"

Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda Sertel "Satılmayan gazetelere, izlenmeyen televizyonlara reklam verme nedeniniz nedir? Talimat mı alıyorsunuz" sorularını sordu.

"Reklamlar sadece yandaşa değil, izlenirlilik ve okunurluk ölçüsüne göre hakkaniyetle dağıtılsın" diyen Sertel "Siz tüm müşterilerinizi düşünmüyor, yandaş kanal ve gazeteleri beslemeye bakıyorsunuz" dedi.

"BU GAZETELERDE BANKALARIN REKLAMI HİÇ YOK"

Bankanın Halk TV, KRT TV, Tele1 gibi kanallarda, Sözcü, Aydınlık, Evrensel, Yeniçağ gibi gazetelerde ilan ve reklamlarına rastlamadığını ifade eden Sertel, Halkbank yönetimine atanan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in izlenirlilik oranına göre, reklam verilecek kanallar hakkında yönetime bilgi vermesini istedi.

Kaynak: (AKM) - Akdeniz Haber Editör: İrem Dağ
Etiketler: CHP, sorduğu, sorularla, kamu, bankalarını, köşeye, sıkıştırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı