Haber Detayı
31 Temmuz 2020 - Cuma 18:10
 
Çok konuşulacak iddia!İlhan Kesici yeni parti mi kuracak?
Çok konuşulacak iddia!İlhan Kesici yeni parti mi kuracak? Cumhuriyet Halk Partisi'nde 37.Olağan Kurultay sona erdi. Baskısını sürdüren Genel Başkan Kılıçdaroğlu bir kez daha tartışmaların gölgesinde parti liderliğine seçildi.
- Haberi
Çok konuşulacak iddia!İlhan Kesici yeni parti mi kuracak?

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 37.Olağan Kurultay sona erdi. Baskısını sürdüren Genel Başkan Kılıçdaroğlu bir kez daha tartışmaların gölgesinde parti liderliğine seçildi. Kurultay sonrası PM üzerinden 'Paralel Liste' tartışmaları sürerken, partide kılıçlar çekildi. Sürekli sıcak gelişmelerin yaşandığı CHP'de, Genel Başkanlık için aday olmayan ve hiçbir değerlendirmede bulunmayan Muharrem İnce ile ilgili çok önemli bir iddia kulislerde konuşulmaya başlandı.

MUHARREM İNCE PARTİDEN UMUDU KESTİ
Her fırsatta Kemal Kılıçdaroğlu'na rakip olan ve muhalefet eden Muharrem İnce, partiden umudunu kesti. Muharrem İnce'nin partideki birçok isimle görüştüğü ve yeni parti kurmak için kolları sıvadığı belirtiliyor.

15 EYLÜL'DE HAKKARİ'DE DUYURACAK
Muharrem İnce'nin kendisi ile birlikte hareket edenlerle partiden ayrılacağı ve 15 Eylül'de Hakkari'de yeni partiyi duyuracağı belirtiliyor. İnce'nin Atatürkçü çizgide bir parti kuracağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

HİÇBİR AÇIKLAMA YAPMADI
Sosyal medyayı çok aktif kullanan Muharrem İnce, ayyuka çıkan iddiaların ardından hiçbir açıklama yapmadı. İnce'nin sessizliğini koruması dikkat çekiyor. İnce, 37.Olağan Kurultay sonrası da kabuğuna çekilmişti. Ankara kulisleri İnce'nin sessizliğinin farklı nedenlerini uzun süre konuşmuştu.

2019'DA DA İDDİA EDİLMİŞTİ
Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından partiden ayrılarak yeni bir parti kuracağı iddia edilmiş, İnce bu iddiayı hemen yalanlamıştı. İnce, ""Ben bu partiden ayrılamam. Ellerini ovuşturanlar çok beklerler. Ben CHP'nin başarılı olmasını istiyorum. Atatürk'ün emanetine sahip çıkmak istiyorum" demişti.

İLHAN KESİCİ DE GEMİLERİ YAKTI
CHP'nin önemli isimlerinden İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, partisinin kendisini Cumhurbaşkanı adayı yapmaması durumunda 100 bin imza toplayarak aday olacak. Kesici'nin adı 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de konuşulmuş, ancak aday Muharrem İnce olmuştu.

 

Kaynak: (AKM) - Akdeniz Haber Editör: İrem Dağ
Etiketler: Çok, konuşulacak, iddia!İlhan, Kesici, yeni, parti, mi, kuracak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı