Haber Detayı
11 Eylül 2020 - Cuma 22:08
 
Çölyak hastalarına glutensiz gıda desteği sürüyor
Çölyak hastalarına glutensiz gıda desteği sürüyor
ASAYİŞ Haberi
Çölyak hastalarına glutensiz gıda desteği sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Çölyak hastaları için başlattığı glutensiz gıda desteğine kent merkezi ve ilçelerde devam ediyor. Döşemealtı, Kemer ve Finike’de glutensiz gıda tüketmek zorunda olan vatandaşlara ürünleri teslim edildi. Büyükşehir Belediyesi, sadece glutensiz gıda tüketmek zorunda olan vatandaşların yanında olmayı sürdürüyor. Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde Çölyak hastası vatandaşlara ürünleri ulaştırıldı.

Glutensiz gıda paketleri, Yeşilbayır, Yeniköy, Başköy ve Bahçeyaka mahallelerinde ikamet eden vatandaşlara, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personeli tarafından teslim edildi.FİNİKEʹ DE GLUTENSİZ GIDA DESTEĞİ SÜRÜYOR Büyükşehir Belediyesi Finikeʹdeki Saklısu Mahallesi’nde oturan 23 yaşındaki Merve Topalşahin ve Sahilkent Mahallesi’nde yaşayan 16 yaşındaki Ali Ateş’e 6 ay kullanabileceği glutensiz gıdaları teslim etti.

Çölyak hastalarına glutensiz gıda desteği sürüyor

Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine sağladığı destekten duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, “Büyükşehir Belediyemiz glutensiz gıdaları evimize kadar getiriyor. Allah Başkanımız Muhittin Böcek’ten razı olsun” ifadelerini kullandı.

KEMER’DE İKİ AİLEYE GIDA DESTEĞİ

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ekipleri tarafından incelemesi yapılan Kemer ilçesi Çamyuva Mahallesi’nde yaşayan 26 yaşındaki Ceren Topbaş ve Kuzdere Mahallesinde yaşayan 44 yaşındaki Süleyman Kılıç’a da 6 aylık glütensiz gıda desteği sağladı. 5 aylık hamile olan Ceren Topbaş’ın eşi glutensiz gıdaların maliyetinin yüksekliği nedeniyle temininde zorluk yaşadıklarını belirterek, hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaynak: Editör: Seçil Güler
Etiketler: Çölyak, hastalarına, glutensiz, gıda, desteği, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı