Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 18:17
 
Cumhur İttifakında çatlak.. MHP'ye davet yok!
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın başkanlığında Yozgat'ta 'Belediye Değerlendirme Toplantısı' yapıldı. Toplantıya sadece AKP'li belediye başkanlarının çağrılması, Cumhur İttifakı'nda yer alan MHP'nin ilçe belediye başkanlarının katılmaması dikkat çekti.
SİYASET Haberi
Cumhur İttifakında çatlak.. MHP'ye davet yok!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ Başkanı ve İLBANK Genel Müdürü ile birlikte Yozgat’ta “Belediye Değerlendirme Toplantısı” yaptı. Ancak toplantıya sadece AKP’li belediye başkanları davet edildi. Davete MHP ve diğer muhalefet partilerinin ilçe belediye başkanları davet edilmedi.

“YOZGAT SADECE AKP’DEN Mİ İBARET?”

Yozgat’ta, 4’ü MHP'li olmak üzere 2 İYİ Partili ve bir CHP’li ilçe belediye başkanı da var. CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, “Yozgat sadece AKP’den mi ibaret? Diğer ilçelerimiz Fuat Oktay’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin ilçeleri değil mi?” dedi.

resimid-99536521-9953652.jpg

MHP VE MUHALEFET PARTİLERİ DAVET EDİLMEDİ

Toplantının yapıldığı salonun duvarında, Maide Suresi'nde yer alan “Bir kişiye husumetiniz sizi adaletten alıkoymasın” ayetinin yazılı olduğu görüldü. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay başkanlığında düzenlenen toplantıya davet edilmeyen MHP ve diğer muhalet partilerinin ilçe belediye başkanı olduğu isimler şunlar:

– Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar (CHP)
– Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz (İYİ Parti)
– Yenifakılı Belediye Başkanı Soner Yalçın (İYİ Parti)
– Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci (MHP)
– Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın (MHP)
– Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açikel (MHP)
– Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca (MHP)

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Cumhur, İttifakında, çatlak.., MHP'ye, davet, yok!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı