Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 18:38
 
DAYAKÇI İŞADAMINA ÜYE OLDUĞU DERNEKTEN İHRAÇ KARARI
Dayakçı İşadamına Üye Olduğu Dernekten İhraç Kararı
GÜNDEM Haberi
DAYAKÇI İŞADAMINA ÜYE OLDUĞU DERNEKTEN İHRAÇ KARARI

Geçtiğimiz günlerde Yedişehitler Mahallesi’nde meydana gelen ve ulusal basında da geniş yer bulan “Cami Çıkışı Tekme Tokat Dayak” olayında dükkan sahibini döven işadamı Yalçın B. üyesi olduğu MÜSİAD’dan yönetim kurulu kararı ile çıkarıldığı öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere Isparta’da, aralarında hukuki süreç devam eden dükkan sahibi ile iş adamı olan kiracısının cami çıkışındaki tartışması kavgaya dönüştü.

Kiracısının ittiği yaşlı adam kendini ‘Kerata’ ile savunmaya çalıştı ancak başaramadı. Kiracı, yaşlı adamı tekmeleriyle yere düşürdükten sonra koşarak olay yerinden kaçtı. Olaydan sonra göğsüne aldığı tekme darbeleri sebebiyle hastaneye başvuran dükkan sahibi yaşlı adam, darp raporu aldıktan sonra kiracısından şikayetçi oldu.

Olay, 2 Kasım akşamı Isparta Yedişehitler Mahallesi’ndeki Yedişehitler Camii’nde meydana geldi. İddiaya göre, aralarında uzun süredir kira kontratı ve tahliye konularıyla ilgili anlaşmazlık bulunan Y.B. isimli iş adamı ile işyeri sahibi Faruk Genç, cami kapısı önünde namaz çıkışı karşılaştı. Aralarında hukuksal süreç devam eden iş adamı Yalçın B. ile iş yeri sahibi Faruk Genç konuştuğu sırada bir anda tartışma çıktı. Çıkan tartışma caminin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülenmişti.

Olayın ardından dayakçı işadamının üyesi olduğu MÜSİAD’dan yönetim kurulu kararı ile çıkarıldığı öğrenildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: DAYAKÇI, İŞADAMINA, ÜYE, OLDUĞU, DERNEKTEN, İHRAÇ, KARARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı