Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 09:03
 
Erdoğan'a dindar nesil çıkışı! '18 yıldır iktidarsınız' göndermesi
Erdoğan'a dindar nesil çıkışı! '18 yıldır iktidarsınız' göndermesi
GÜNDEM Haberi
Erdoğan'a dindar nesil çıkışı! '18 yıldır iktidarsınız' göndermesi

Milli Gazete'nin haberine göre: Karar gazetesi yazarı Taha Akyol, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dindar nesil yetiştirilmesi üzerinden yaşanan başarısızlığa tepki gösterdi.

sözlerine tepki göstererek '18 yıldır iktidarsınız neden yetiştiremediniz?' imasında bulundu.

18 yıldır iktidarda olan AK Parti'nin Türkiye'yi yönettiğini hatırlatarak bu süreçte sıkça konuşulan dindar nesil yetişme meselesindeki başarısızlığa işaret eden Akyol, yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan eskiden “dindar gençler yetiştirmeliyiz” diye konuşurdu, dünkü konuşmasında “inançlı, ahlaklı, erdemli gençler yetiştirmeliyiz” dedi.

Türkiye’yi 18 yıldır bu iktidar yönetiyor. 2002’de ilkokula başlayan çocuklar şimdi 20 yaşın üstündeler. Bütün ömürlerinde en çok duydukları ses bu iktidarın sesi oldu.

Bu on sekiz yılda öğrenciler okullarda daha fazla din bilgisi aldılar.

Medyada başka seslerin kısıldığı, istenmeyen haber ve yazıların, TV’lerde istenmeyen konuşmaların dışlandığı, kamu kaynakları kullanılarak medya yapısının değiştirildiği, her alanda iktidar propagandasının egemen olduğu bir dönemde yetiştiler.

İlkokul müdürlerine kadar eğitimde yönetimin değiştiği bir dönemin gençleri bunlar.

Fakat araştırmalar, “ilk defa oy kullanan” seçmenler arasında Ak Parti oylarının ortalamadan çok aşağılarda kaldığını gösteriyor?"

Kaynak: Editör: Fuat Gültekin
Etiketler: Erdoğan'a, dindar, nesil, çıkışı!, '18, yıldır, iktidarsınız', göndermesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı