Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 15:38
 
Eski CHP'li vekil Yönetimi topa tuttu!
Eski CHP Milletvekili Yılmaz Ateş, dün CHP üyeliğinden ihraç edildiğini öğrendiğini belirterek yönetimi topa tuttu.
SİYASET Haberi
Eski CHP'li vekil Yönetimi topa tuttu!

Eski CHP Milletvekili Yılmaz Ateş, yazılı açıklamasında, dün bir internet sitesi üzerinden CHP üyeliğinden ihraç edildiğini öğrendiğini, karar kendisine tebliğ edildiğinde gerekli açıklamayı yapacağını bildirdi.

Yılmaz Ateş, şunları kaydetti: "İlçe, il kongrelerini dahi baskı altına alan, delegeleri özgürce seçme ve seçilme hakkından mahrum bırakan bir anlayıştan düşünce özgürlüğüne saygı beklenemez. Ancak benim için şaşırtıcı olan 15 Temmuz'dan önce FETÖ'yü eleştirenleri yakan emniyet ve yargı anlayışının, bugün kendisini başka ortamlarda göstermesidir. Bu karar, beni ve CHP tabanını bugüne kadar olduğu gibi demokratik CHP, demokratik Türkiye mücadelesinden alı koyamayacaktır.

İstanbul İl Kongresi’nin iptal edilmesi için başvuru yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Çekmeköy Üyesi Yücel Korkmaz, İlçe seçim kuruluna verdiği dilekçenin reddedilmesinin ardından İstanbul İl Kongresi’nin iptali için Yüksek Seçim Kuruluna iptal dilekçesi verdi.
Cumartesi günü Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu’na başvuran CHP Çekmeköy Üyesi Yücel Korkmaz, bu İstemi reddedilince bu kez İl Seçim Kurulu aracılığıyla Yüksek Seçim Kurulu’na başvurdu.Yücel Korkmaz dilekçesinde Pazar günü gerçekleşen İstanbul İl Kongresi’nin iptal edilmesi ve Büyük Kurultay Delegeleri’nin düşürülmesini istedi.

Korkmaz gerekçe olarak ise “İlçe Seçim Kurulu’na verilen kongre adresi ile kongrenin yapıldığı adres birbirini tutmuyor” ifadesini kullandı. Korkmaz, bu durumun “tam kanunsuzluk” olduğunu iddia etti.Bilindiği üzere, kongre Haliç Kültür ve Kongre Merkezi’nin bahçesine kurulan çadırda yapılmıştı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Çağrı Gökyıldız
Etiketler: Eski, CHP'li, vekil, Yönetimi, topa, tuttu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı