Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 14:37
 
Eski YÖK Başkanı sınav sorularının nasıl çalındıını açıkladı
Eski YÖK Başkanı sınav sorularının nasıl çalındıını açıkladı'ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar' şeklinde konuşan Eski Yükseköğretim Kurumu Başkanı Yusuf Ziya Özcan, dönemin FETÖ'cü savcılarının soruları kendisinden nasıl aldığını dile getirdi.
EĞİTİM Haberi
Eski YÖK Başkanı sınav sorularının nasıl çalındıını açıkladı

"ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar” şeklinde konuşan Eski Yükseköğretim Kurumu Başkanı Yusuf Ziya Özcan, dönemin FETÖ'cü savcılarının soruları kendisinden nasıl aldığını dile getirdi.

İşte Özcan'ın TV5’te katıldığı programında konuyla ilgili dikkat çeken açıklamaları;

”Savcı Şadan Sakınan geldi, benden dataların depolanması için ekstra hard disk istedi. 1 terabayt disk verdim. Geçti bir tane daha hard disk istedi. 'Hayırdır, ne yapacaksınız bu hard diski, sorular 10 megabayt tutmaz' dedim. Sakınan, ‘Biz geriye dönük arama yapacağız. Bütün sınavları alacağım’ dedi. 4 terabayt disk verdim, 5’inci hard diskte tamam dedim artık. Siz bütün soruları alıyorsunuz, bu çalınan sorularla alakalı değil dedim.

'Saflığımıza bak, bir terabayt hard diske dünyalar sığar'

Ben bir daha hard disk vermeyince Zekeriya Öz beni aradı, ‘Hocam bu Türkiye için çok önemli bir mevzu’ dedi. Bende dedim ki, evet çok önemli ama bir türlü sonuç çıkmıyor. Zekeriya Öz, ‘Şadan Sakınan elinden geleni yapıyor, sizden hard disk istemiş siz olmaz demişsiniz’ dedi. Sonra öğrendim ki en baş FETÖ’cü Şadan Sakınan çıktı. Saflığımıza bak, bir terabayt hard diske dünyalar sığar. Bir sınav soruları 10 megabayt tutmaz. ÖSYM’nin kullandığı ve kullanmak için beklettiği bütün soruları aldılar.”

Kaynak: (EG) - Ege Haber Editör: İrem Dağ
Etiketler: Eski, YÖK, Başkanı, sınav, sorularının, nasıl, çalındıını, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı