Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 13:55
 
Evde diş beyazlatma yöntemleri neler? İşte o mucize teknikler…
Evde diş beyazlatma yöntemleri neler? İşte o mucize teknikler…
SAĞLIK Haberi
Evde diş beyazlatma yöntemleri neler? İşte o mucize teknikler…

 İnci gibi beyaz dişlere sahip olmak herkesin istek ve hayalidir. Gönül rahatlığıyla gülümsemek, güzel ve temiz görünmek isteyenler evde  yöntemlerinin neler olduğunu, hangi tekniklerle dişlerin daha beyaz görünüme kavuşturulacağını merak ederek araştırmalarını sürüdürüyor. Evde diş beyazlatma yöntemleri neler? Sorusuyla ilgili tüm detayları haberimizde sizlere sunacağız. Peki Evde diş beyazlatma yöntemleri neler? Hangi mucizevi teknikler?

                                   Evde diş beyazlatma yöntemleri neler? İşte o mucize teknikler…

İnci gibi beyaz dişlere sahip olmak ve gönül rahatlığıyla gülümsemek, güzel görünmek isteyen herkesin hayalidir.

                                          Gözlerinin İçi Gülen Kadınlarla Birlikte Olmadan Önce Mutlaka Bilmeniz  Gereken 17 Özellik | ListeList.com

Ancak çoğu kişinin dişleri sigara, yiyecekler, kahve gibi birçok etken nedeniyle zamanla sararır, üzerinde lekeler oluşur ve parlaklığını kaybeder. Dişlerimize gerekli özeni göstersek dahi, dişlerimizdeki yıpranmanın önüne geçemeyiz.

                                            Türkiye'deki evlerin yarısına diş macunu girmiyor; 4 kişiye 1 tane diş  fırçası düşüyor - Fotoğraf Galerisi

En çok bilinen yöntem olan limon ve karbonat karışımını uygulayabilirsiniz. Bir çay kaşığı karbonatın içine limonun suyunu sıkın ve köpürene kadar karıştırın. Ardından temiz bir  fırçasıyla dişlerinizi fırçalayın. Asit özelliğinden dolayı haftada en fazla 1 ve 2 kereden fazla tekrarlamayın.

Karbonatla fırçalayın. Islattığınız diş fırçasını karbonata batırıp dişleri fırçalayın. Renk açıcı özelliği olan karbonat dişlere iyi gelecektir.

Haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz.

Sofrada tuz değil plastik tüketiyoruz

Sofra tuzu kullanın. Evde kullandığınız softa tuzuyla dişlerinizi fırçalarsanız hem renginin açıldığını hem de anti bakteriyel özelliği sayesinde dişlerin temizlendiğini göreceksiniz. Islattığınız  fırçasını tuza batırıp fırçalamanız yeterli.

Diş estetiğiyle gülüşünüzü güzelleştirebilirsiniz - Sağlık Haberleri

Dişlerimizin asıl renginin zaten tam beyaz olmadığını düşünerek, onları evde uygulayacağımız bazı yöntemlerle üzerindeki lekelerden kurtarabilir, sararmasını önleyebilir, canlı, parlak ve sağlıklı hale getirebiliriz. Evde uygulayacağınız yöntemlerde kullanacağınız malzemelerin asitik özelliklerine de dikkat etmenizi öneririz.

Sert Fırçalar Diş Eti Çekilmesine Neden Oluyor!

                                                   İşte diş beyazlatmanın kolay yolları;

     -Bir çorba kaşığı karbonat, bir çorba kaşığı öğütülmüş adaçayı ve yarım limon kabuğu rendesinİ  karıştırın. Bitki uzmanı Suna Dumankaya'nın bu tarifine göre haftada iki kez bu karışımla dişlerinizi fırçalayın.

                                   Diş Sıkmanın Yol Açtığı 7 Soruna Dikkat! - Sağlık Rehberi

    1 tatlı kaşığı karbonat, çeyrek çay kaşığı himalaya tuzu, çeyrek çay kaşığı elma sirkesini bir kaba     koyup karıştırın. Eriyene kadar karıştırmaya devam edin. Sonra  fırçanızı bu karışıma batırıp     dişlerinizi fırçalayın. Prof.Dr. Ahmet Maranki'nin bu tarifine göre, dişleriniz 7 günde 3 ton açılacak.

                                   Diş temizleme nasıl yapılır? İşte pek çok sağlık sorununu önlemenin yolu diş  temizliği… - Sağlık son dakika haberler
     Hidrojen peroksitle beyazlatma: Amerikan  Hekimleri Birliği verilerine göre yüzde 3'lük hidrojen peroksitle dişleriniz kolay şekilde beyazlar. Eczaneden temin edeceğiniz   hidrojen peroksitle  yöntemi şöyle: 2 tatlı kaşığı yüzde 3'lük hidrojen   peroksiti 3 tatlı kaşığı karbonatla karıştırın. İçine bir tutam tuz katın. Diş macunu   kıvamına getirdikten sonra bu karışımla dişlerinizi fırçalayın. 2 dk. dişlerde beklettikten                                                     sonra ağzınızı suyla çalkalayın.
                                   Evde diş beyazlatma yöntemleri neler? İşte o mucize teknikler…
  Muz Kabuğu: Dişlerinizi fırçaladıktan sonra potasyum, magnezyum ve manganez zengini muz kabuğuyla 2 dakika ovun. Sonrasında macunsuz bir fırça ile temizleyin.

Kaynak:Sabah Gazetesi

 

 

 

Kaynak: Editör: Fuat Gültekin
Etiketler: Evde, diş, beyazlatma, yöntemleri, neler?, İşte, o, mucize, teknikler…,
Yorumlar
Haber Yazılımı