Haber Detayı
13 Eylül 2020 - Pazar 16:27
 
Facebook ve Apple arasında rekabet durmuyor
Facebook ve Apple arasında rekabet durmuyor. Sosyal medya platormu Facebook, teknoloji devi Apple'ı rekabete engel olacak şekilde hareket etmekle suçlayarak Avrupa Birliği Komisyonu'na şikayet etmek amaçlı başvuruda bulundu.
TEKNOLOJİ Haberi
Facebook ve Apple arasında rekabet durmuyor

Dünyanın en aktif kullanılan sosyal medya platformu Facebook'tan, ABD merkezli teknoloji devi Apple'a karşı şok bir hamle geldi. Dev sosyal platformu, Apple'ı rekabete engel olacak şekilde hareket etmekle suçlayarak Avrupa Birliği Komisyonu'na başvuruda bulundu.

Facebook, rekabete engel olduğu için Apple'ı Avrupa Birliği'ne şikayet etti

Dijital Hizmetler Kanunu (DSA) uyarınca harekete geçen Facebook, App Store'un geliştiricilerin Apple kullanıcılarına erişebilecekleri tek alan olduğunu ve firmanın da bu durumu, kendi hizmetlerini öne çıkarmak için kullandığını ifade etti.

Ayrıca şirket, Apple'ın gelirlerinin önemli bir kısmının mobil işletim sisteminde yapılan mağaza alışverişlerinin komisyonlarından oluştuğunu; diğer geliştiricilerin App Store dışında da oyunlara erişimlerinin büyük oranda engellendiğini ve Apple'ın müşterileri kendilerinden ya da kendi servislerinden alışveriş yapmaya zorladığını belirtti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: İrem Dağ
Etiketler: Facebook, ve, Apple, arasında, rekabet, durmuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı