Haber Detayı
28 Kasım 2020 - Cumartesi 15:07
 
Fatih Altaylı’dan Ahmet Hakan’a çok sert sözler: 'Acaba gazetenin okurları da…'
Fatih Altaylı’dan Ahmet Hakan’a çok sert sözler: 'Acaba gazetenin okurları da…' Fatih Altaylı, bugünkü yazısında Ahmet Hakan'a çok sert tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Fatih Altaylı’dan Ahmet Hakan’a çok sert sözler: 'Acaba gazetenin okurları da…'

Fatih AltaylıAhmet Hakan'ın, "Vaka sayısının açıklanmaması, bir vatandaş olarak beni rencide ediyordu" sözlerine atıfta bulunarak, "İlginçtir vaka sayılarının açıklanmamasından rencide olan genel yayın yönetmeninin gazetesinin 1. sayfasında 3 ay sonra yeniden açıklanmaya başlanan ve günün en önemli gelişmesi olan vaka sayıları yer almadı. Acaba gazetenin okurları da bu durumdan rencide olmuşlar mıdır?" eleştirisinde bulundu.

Ahmet Hakan, Sağlık Bakanlığı'nın aylar sonra vaka sayısını açıklamasının ardından kaleme aldığı yazısında, "Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları için... “Rencide oldum” demişti. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuşmasında Bülent Arınç’ın Demirtaş’ın kitabını övmesiyle ilgili olarak “Rencide oldum” dedi. Sonuç? Artık içinde “rencide” geçen cümleler kurmak moda. O halde ben de kurayım: Vaka sayısının açıklanmaması, bir vatandaş olarak beni rencide ediyordu" demişti.

Fatih Altaylı, bugünkü yazısında Ahmet Hakan'a sert tepki gösterdi.

Altaylı, şu ifadeleri kaleme aldı:

“Sağlık Bakanı’nın tam da vaka sayılarını yeniden açıklamaya başladığı güne denk geldi… Gazetesinin 1. sayfasında 3 ay sonra yeniden açıklanmaya başlanan ve günün en önemli gelişmesi olan vaka sayıları yer almadı. Yoksa gazetenin artık rencide olacak bir okuru da kalmamış olabilir mi!” ifadelerini kullandı:

Hürriyet gazetesi genel yayın yönetmeni dostumuz geçen gün bir yazı yazmış.

Bülent Arınç ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birbirlerinden rencide olmalarından yola çıkarak kendisinin de Sağlık Bakanlığı’nın coronada günlük vaka sayılarını açıklamamasından rencide olduğunu belirtmiş.

Bu yazı Sağlık Bakanı’nın tam da vaka sayılarını yeniden açıklamaya başladığı güne denk geldi.

Ve ilginçtir vaka sayılarının açıklanmamasından rencide olan genel yayın yönetmeninin gazetesinin 1. sayfasında 3 ay sonra yeniden açıklanmaya başlanan ve günün en önemli gelişmesi olan vaka sayıları yer almadı.

Acaba gazetenin okurları da bu durumdan rencide olmuşlar mıdır?

Yoksa gazetenin artık rencide olacak bir okuru da kalmamış olabilir mi!”

 

Kaynak: Editör: Seçil Güler
Etiketler: Fatih, Altaylı’dan, Ahmet, Hakan’a, çok, sert, sözler:, 'Acaba, gazetenin, okurları, da…',
Yorumlar
Haber Yazılımı