Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 11:36
 
Fatih Altaylı’dan Diyanet İşleri Başkanı’na sert tepki!
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, 'Kuran kurslarında bir tuğlası olana, cennette ev verilecek' sözlerine tepki gösterdi.
- Haberi
Fatih Altaylı’dan Diyanet İşleri Başkanı’na sert tepki!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Bizim Kur’an kurslarımız, kötülüklerden insanları uzaklaştırmanın merkezleridir. Kur’an kurslarında bir tuğlası olana, cennette bir ev verilecek” şeklindeki tepki çeken ifadeleri kullanmıştı. Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın sözlerini eleştirdi.

Altaylı, “Giderek Hristiyanlığın çürüme dönemine benzetiyorsunuz İslam’ı. Gençler boşuna deist olmuyor!” dedi.

"GENÇLER BOŞUNA DEİST OLMUYOR"

Altaylı, yazısının devamında, “Diyanet İşleri Başkanı cennetten arazi hatta bitmiş konut satmasını eleştirenlere çok kızmış ve resmî açıklama yapmış. ‘ Ben Peygamber efendimizin hadislerini aktardım’ diyerek. Yani diyor ki, ‘Benimle dalga geçen Peygamber efendimizle geçmiş olur’. Yok ya!  Hadi göster bana bir tane hadisi şerif ‘Kuran kursuna bağış yapan cennette ev sahibi olur’ diyen. Hz. Muhammed’in dediği açık. En ahmak bile anlasın diye. İyilik yapmayı, iyi insan olmayı teşvik ediyor. ‘Köpeğe su veren kadına cennet müjdelenmesi’ ile senin Kuran kursuna tuğla verene cennette ev verilmesi aynı şey mi! Giderek Hristiyanlığın çürüme dönemine benzetiyorsunuz İslam’ı. Gençler boşuna deist olmuyor!” ifadesini kullandı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Çağrı Gökyıldız
Etiketler: Fatih, Altaylı’dan, Diyanet, İşleri, Başkanı’na, sert, tepki!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı