Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 13:34
 
Fransız gazetesi Le Figaro: 'Libya Sultanı Erdoğan'
Fransa'nın ünlü gazetelerinden olan Le Figaro'da bugün Jean-Marc Gonin, makalesine 'Libya'nın Sultanı Erdoğan' başlığı dikkat çekti.
DÜNYA Haberi
Fransız gazetesi Le Figaro: 'Libya Sultanı Erdoğan'

Fransa'nın ünlü gazetelerinden olan Le Figaro'da bugün Jean-Marc Gonin, makalesine "Libya'nın Sultanı Erdoğan" başlığı dikkat çekti. 

"LİBYA'NIN GELECEĞİ HAKKINDA KARAR VERECEK POZİSYONA GELDİ"

Gonin, Erdoğan'ın desteği ile bölgedeki durumun tersine döndüğünü vurgulayarak "Tüm gücünü Fayiz el-Serrac'a verdi, asker verdi, silah verdi ve binlerce Suriyeli savaşçı verdi. Türk Başkan durumu tersine çevirerek, bu devletin geleceği hakkında karar verebilecek pozisyona geldi" dedi.

"HEM KORONAVİRÜS HEM DE DOĞU AKDENİZ'DE BAŞARILI OLDU"

Gonin, ayrıca Türkiye'nin korona virüs salgını ve Doğu Akdeniz'deki başarılarına değinerek, Erdoğan'ın koronavirüs karşısında başarıyı sağladıktan sonra, Doğu Akdeniz'de de başarılı olduğunu belirtti.

"TÜRKİYE'NİN MÜDAHALESİ KABUL EDİLEMEZ"

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron,Türkiye'nin Libya'daki hamlelerine karşı olduğunu her fırsatta dile getiriyor.  Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Türkiye, Libya açıklarında 7 gemi konuşlandırdı ve silah ambargosunu ihlal ediyor. Türkiye'nin Libya'ya müdahalesi kabul edilemez, hoş görülemez" şeklinde konuşmuştu.

 

 
 
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Seçil Güler
Etiketler: Fransız, gazetesi, Le, Figaro:, 'Libya, Sultanı, Erdoğan',
Yorumlar
Haber Yazılımı