Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 11:58
 
Genel Merkez adaylığı ile İlçe Başkanı olmak ne işe yarar?
Genel Merkez adaylığı ile İlçe Başkanı olmak ne işe yarar?
GÜNDEM Haberi
Genel Merkez adaylığı ile İlçe Başkanı olmak ne işe yarar?

Genel merkezin adayı olarak kongreye giren ve yıldızlı nutuklarla her konuda arkasında genel merkezin bulunduğu ifade edilen Yalvaç AK Parti İlçe Başkanı’ndan iki gündür bir açıklama bekledik. Bir açıklama gelmeyince bize soran Yalvaçlılar adına  aşağıdaki hatırlatmaları yapma ihtiyacı duyduk:

Doktor atamalarında uzun süredir istediğini alamayan Yalvaç’a, Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer’den 22 Ağustos 2020 de doktor müjdesi gelmişti.

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Özer, girişimleri sonucunda 5’i uzman 10 doktor atamasının ilçemize gerçekleştirildiğini duyurdu.

Özer’in verdiği bilgiye göre,  Sağlık Bakanlığı 94. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası kontenjanları kapsamında, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne 4 Tabip ve 5 Uzman Doktor, Yalvaç İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne 1 Tabip kadrosu ayrılmıştı. Buna göre;

 Yalvaç Devlet Hastanesi’ne 4 Tabibin yanı sıra atanacak doktorların uzmanlık branşları şöyle:

– Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı: 1,

– Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı: 1,

– Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı: 1,

– İç Hastalıkları Uzmanı: 2.

2 Eylül 2020’de çekilecek kuralar sonucu atanacak doktorların Eylül ayı içerisinde göreve başlamalarının beklendiği ifade edilmişti.

Doktor atamalarını değerlendiren Özer, “Bu konuda her defasında milletvekillerimize konuyu aktarıyor ve uzman doktor eksikliklerimizin tamamlanması için gayret gösteriyoruz. Sağ olsunlar milletvekillerimiz Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel ve Mehmet Uğur Gökgöz her defasında bizim taleplerimizle Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimde bulundular. Eldeki imkânlar çerçevesinde iyi bir kura dönemi oldu bizim için. Eksiklerimizin tamamının karşılanamaması da malum pandemi süreci nedeniyle oldu. Eksik doktorlarımızın da Isparta’dan gelerek hizmet vermesiyle bu eksikliği gidermeye çalışıyoruz. İnşallah bir sonraki atama döneminde de kalan branşları tamamlamak için elimizden geleni yapacağız. Değerli milletvekillerimize ve sağlık bürokrasimize ilçemiz adına teşekkür ediyorum.” demişti.

ÖzYalvaç haber sitesinin haberine göre; Sağlık Bakanlığı 95.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kuraları münhal kadroları dün yayımlandı ve Yalvaç Devlet Hastanesi’ne sadece 2 pratisyen hekim kontenjanı verildi.

İlçemizde çok uzun süredir eksik olan Radyoloji, Nöroloji ve Üroloji branşları ile bir süredir boş bulunan Göz Hastalıkları ve Kadın Hastalıkları ve Doğum branşlarında Yalvaç’a münhal kadro açılmadı.

Sayın Genel Merkez İlçe Başkan adayı ve şu anki Yalvaç Ak Parti İlçe Başkanı Alperen Özer,  için şu fıkra aklımıza geldi:

“Vaktiyle bir köy ağası bir çoban tutar. Çobana 100 tane koyun teslim eder. “Aman koyunlarıma iyi bak, parayı düşünme” der Çoban koyunları alır gider. Aylar geçer, günler geçer, Ağa konağın bahçesinde yemek yerken elinde bir koyun derisi, çoban çıkar gelir. Ağa şaşkın bir şekilde merakla sorar:

-“Koyunlar nerede, bir şey mi oldu?” Çoban gayet sakin cevap verir:

-“Ah! Efendim, der. Yağmur yağdı gök çatladı. 72’sinin ödü patladı. Önden gitti baş toklu. Arkasında 5 toklu.. 10’unu verdim kasaba. 10’unu katma hesaba. Kurt kaptı birisini. Getirdim birisinin derisini.”

Köy ağası çılgına döner, önündeki yoğurt kabını çobanın suratına yapıştırır. Çobanın suratı bembeyaz yoğurtla görünmez olunca pişkin pişkin cevabı verir:

-“Hesabı düzgün verenin yüzü böyle ak olur "

Bu çobanlardan çok var maalesef.”

 

Kaynak: (Sndkk) - sondakika32 Editör: Sondakika32
Etiketler: Genel, Merkez, adaylığı, ile, İlçe, Başkanı, olmak, ne, işe, yarar?,
Yorumlar
Haber Yazılımı