Haber Detayı
18 Temmuz 2020 - Cumartesi 16:36
 
Her satırı vahşet! 5 yaşındaki oğullarını işkence ederek...
Her satırı vahşet! 5 yaşındaki oğullarını işkence ederek...Tüyler ürperten suçun adresi Singapur... Bir anne ve baba, küçük çocuklarını işkence ederek öldürdü. Üstelik bunu "kedi kafesine koyarak, 90 derece kaynar suyla işkence etme' gibi canice bir yöntemle uyguladılar.
DÜNYA Haberi
Her satırı vahşet! 5 yaşındaki oğullarını işkence ederek...

Tüyler ürperten suçun adresi Singapur... Bir anne ve baba, küçük çocuklarını işkence ederek öldürdü. Üstelik bunu "kedi kafesine koyarak, 90 derece kaynar suyla işkence etme' gibi canice bir yöntemle uyguladılar. Baba 27, anne ise 28 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yaşamını yitiren çocuğa ilişkin cinayetten yargılanan baba Ridzuan Mega Abdul Rahman’a 27 yıl hapis ve 24 kırbaç cezası verildi.

Singapur yasalarına göre kadınlara kırbaç cezası verilemeyeceği için anne Azlin Arujunah’a ise 28 yıl hapis cezası verildi.

‘Kedi kafesine koyup, 90 derece kaynar suyla işkence ettiler' 

Çocuğun vücudunda üçüncü derece yanıklarla hastaneye kaldırıldıktan sonra yaşamını yitirmesiyle Ridzuan Mega Abdul Rahman ve Azlin Arujunah cinayetten suçlanarak gözaltına alındı.

Suçlarını itiraf eden anne ve baba, oğullarını bir kedi kafesine koyduklarını, sıcaklığı yaklaşık 90 dereceyi bulan kaynar suyu çocuğun üzerine döktüklerini itiraf etti.

Çocuğun vücudunun yüzde 75’i yanmıştı.

‘En ağır cezayı gerektiren dava' 

Anne ve babanın suçunu itiraf etmesi sonucu savcılar, bu davanın ‘en ağır cezayı gerektiren dava’ olduğunu belirterek ömür boyu hapis cezası istedi.

Hakim, baba Ridzuan Mega Abdul Rahman’a 27 yıl hapis ve 24 kırbaç cezası verdi.

Singapur yasalarına göre kadınlara kırbaç cezası verilemeyeceği için anne Azlin Arujunah’a ise 27+1 yıl olarak 28 yıl hapis cezası verildi.

Davanın hakimi anne ve babanın küçük çocuğa yaptıkları bu işkenceyi, ‘canice’ olarak değerlendirdi.

‘Hastaneye götürmeden önce 6 saat beklediler'' 

Cinayetle ilgili ortaya çıkan diğer detaylardan birisi de baba Abdul Rahman’ın ve anne Arujunah’ın çocuğun üzerine kaynar suyu döktükten sonra hastaneye götürmek için 6 saat kadar bekledikleri oldu.

Ailenin ‘çocuk istismarı’ nedeniyle gözaltına alınmaktan korktuğu için hastaneye geç gittikleri belirtildi.

Çocuğun ölüm nedeni yanıklar olarak belirtilirken, vücudunda bazı yerlerde kesik ve morluklar olduğu da tespit edildi.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: İrem Dağ
Etiketler: Her, satırı, vahşet!, 5, yaşındaki, oğullarını, işkence, ederek...,
Yorumlar
Haber Yazılımı