Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 12:14
 
Hidayet Türkoğlu 'İstifa edecek' iddialarına yanıt verdi!
Hidayet Türkoğlu 'İstifa edecek' iddialarına yanıt verdi!
GÜNDEM Haberi
Hidayet Türkoğlu 'İstifa edecek' iddialarına yanıt verdi!

Yurtdışındaki banka hesabında bulunan 150 milyon Euroyu Türkiye’ye getirmediği için istifası istendiği iddia edilen Hidayet Türkoğlu’ndan açıklama geldi.

Bu sabah saatlerinde gündeme bomba gibi düşen bir iddiaya göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın bazı isimler ABD vatandaşı olan Hidayet Türkoğlu’nun yurtdışındaki banka hesabında bulunan 150 milyon Euroyu Türkiye’ye getirmesini istedi.

Türkoğlu, parayı Türkiye’ye getirmeyeceğini söyledi ve bunun üzerine Hidayet Türkoğlu’na makam odasını boşaltması talimatı verilerek TBF Başkanlığı’ndan da istifa etmesi istendi.

Yaşanan gelişmelerin ardından Hidayet Türkoğlu eşi ve çocuklarını ABD’ye gönderdi, kendisi de yurtdışına çıkmak için hazırlık yapmaya başladı.

HİDAYET TÜRKOĞLU'NDAN YANIT GECİKMEDİ

Bu iddialar gündemdeki yerini korurken konuya ilişkin TBF Başkanlığı ve Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Hidayet Türkoğlu’ndan açıklama geldi.

Mevcut görevlerinden el çektirildiği ileri sürülen Hidayet Türkoğlu, görevlerini sürdürmeye devam ettiğini açıkladı.

Hidayet Türkoğlu'nun açıklaması şöyle oldu:

'Büyük gururla sürdürdüğüm Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ve Türk basketboluna hizmet etmek üzere seçilerek icra ettiğim Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı görevlerimi tüm bilgim, birikimim ve vizyonumla sürdürmeye devam ediyorum.

Yeni dönemde yapılacak seçimlere hazırlanan isimlerin, kalitesiz derme çatma yalan haberlerle değil, basketbolun geleceğine yönelik vizyon ve iş planlarıyla kampanya yürütmelerini dilerim. Camiamıza yakışacak yöntemin bu olduğuna inanıyorum.'

DİLİPAK'TA 150 MİLYON EUROLUK İDDİAYI ALINTILADI

AK Parti'li kadınlara hakaret eden ve hakkında suç duyurusunda bulunulan Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın Hidayet Türkoğlu ile ilgili bu iddiaların yer aldığı tweeti alıntılaması ise dikkatlerden kaçmadı.

dddd.JPG

 

Kaynak: Editör: Fuat Gültekin
Etiketler: Hidayet, Türkoğlu, 'İstifa, edecek', iddialarına, yanıt, verdi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı