Haber Detayı
02 Ağustos 2020 - Pazar 14:25
 
Hilmi Tütüncü Yalvaç'ın haklarını ne zaman savunacak ?
Hilmi Tütüncü Yalvaç'ın haklarını ne zaman savunacak ? Covid-19 salgını nedeniyle Şarkikaraağaç İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan ilçe dışından gelecek pazarcı esnafının ilçeye alınmaması kararının ardından Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü de bir açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
Hilmi Tütüncü Yalvaç'ın haklarını ne zaman savunacak ?

Covid-19 salgını nedeniyle Şarkikaraağaç İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan ilçe dışından gelecek pazarcı esnafının ilçeye alınmaması kararının ardından Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü de bir açıklama yaptı.

Tütüncü, Şarkikaraağaç İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararın sadece Yalvaç esnafına yönelik olmadığını, çevre il ve ilçelerden Şarkikaraağaç’a gelecek olan tüm esnafı kapsadığını belirtti. Karar sonrası Şarkikaraağaç Kaymakamı ve aynı zamanda Yalvaç Kaymakam vekilliği görevini de yürüten Okan Yılmazer ve Şarkikaraağaç Belediye Başkanı İsa Çarkacı ile görüşerek konuyu ele aldıklarını bildirdiği açıklamasında şunları ifade etti:,

“Şarkikaraağaç Kaymakamı ve ilçemiz Kaymakam vekili sayın Onur YILMAZER ve Şarkikaraağaç Belediye Başkanı sayın İsa ÇARKACI ile yapılan görüşmeler sonrası, alınmış olan kararın, ilçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından bölgedeki Covid-19 virüsünün yayılımını önlemek ve sönmesini sağlamak amacıyla alınmış bir karar olduğu bildirilmiştir. Sadece ilçemiz esnaflarının değil ilçemiz dâhil Beyşehir, Akşehir ve çevre ilçelerden de gelecek olan esnafların yarın kurulacak olan Şarkikaraağaç pazarına girişlerine müsaade edilmeyeceği bildirilmiştir. Bu kapsamda alınmış olan karara vatandaşlarımızın da riayet etmeleri önemle rica olunur.”

Peki en çok vakanın görüldüğü söylenen ilçe olan Yalvaç’a neden böyle bir karar alınmadı?  Yalvaç’ta yaşayan insanlar şu soruyu sormaktalar: Madem tedbir alınacaktı sanki Şarkikaraağaç karantinaya alındı da Yalvaç üvey evlat mı?

Kaynak: (Is H) - Isparta Haber Editör: Sondakika32
Etiketler: Hilmi, Tütüncü, Yalvaç'ın, haklarını, ne, zaman, savunacak, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı