Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 11:37
 
İbrahim Karagül: 'Işıklar yanıyor' diyen adam hepimizi tehdit etti
İbrahim Karagül: 'Işıklar yanıyor' diyen adam hepimizi tehdit etti.Yenişafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül 'Işıklar yanıyor' diyen adam! Türkiye’yi, hepimizi tehdit etti' konu başlıklı bir yazı kaleme aldı.
GÜNDEM Haberi
İbrahim Karagül: 'Işıklar yanıyor' diyen adam hepimizi tehdit etti

Yenişafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül 'Işıklar yanıyor' diyen adam! Türkiye’yi, hepimizi tehdit etti' konu başlıklı bir yazı kaleme aldı. Karagül düşüncesini "Bir adam; “ışıklar yanıyor” dedi. Ne kastettiğini çok iyi biliyordu.Türkiye’nin en küçük düşürücü, en aşağılayıcı ayıplarına çağrı yaptı. Sembolizmin en çirkin halini sergiledi.Zihinleri, hafızaları canlandırdı. Eskiye, kötüye, bağnazlığa, vesayet rejimlerine özlemini duyurdu.O gece Türkiye’nin sinir sistemiyle oynadı: Korkuttu, ürküttü. 12 Eylül’ü, 28 Şubat’ı, 15 Temmuz’u hatırlattı: “Bir daha yaparız, ayaklarınızı denk alın” dedi." ifadeleriyle dile getirdi.

Karagül'ün yazısından öne çıkan kısımlar ise şunlar oldu:

"Hukuk sisteminin en üst kurumunda yer almış bir adam, aslında o gün bütün ülkeyi tehdit etti. Bir FETÖ’cü dil, bir darbeci dil kullandı.
Gazeteciler heyecanlandı, eski darbeciler heyecanlandı, millet iradesini bay-pas edip kısa devre iktidar peşinde olan siyasi partiler heyecanlandı. Bir ilkel umut, bir kötücül dilek harekete geçirildi. Öfke, kin, intikam duyguları yeniden uyandırıldı.

Hepsi; “Anayasaya Mahkemesi’nin ışıkları yanmışsa Genelkurmay’ın ışıkları da yanar” diye bekledi. 15 Temmuz’da gizli gizli darbenin sonucunu bekleyenlerin zihinlerinde bir “acaba” belirdi, içlerinden bir “belki” düşüncesi geçti.

Ama bir özürle kapatıldı. “Millet beni yanlış anladı” diye yine millet suçlanarak üstü örtüldü.

Işıklarınızı açık tutun, sizi bilelim. Biz uyumuyoruz, siz de bunu bilin

Kapıyı içeriden açanlara, “iç cephe” kuranlara, bu ülkeden intikam alanlara, sadece kötülük besleyenlere, Türkiye sevgisinden mahrum olanlara, Türkiye’ye inancı zayıflatmak için seferber olanlara şunu demeli:

Size rağmen bir yükseliş dönemi başladı. Size rağmen Türkiye olağanüstü bir güç inşa ediyor. Size rağmen Türkiye ilk kez kendi yolunu çiziyor. Size rağmen Türkiye; Osmanlı sonrasının en büyük gücüne dönüşüyor.

Bundan kimler rahatsız biz biliyoruz. Peki, siz niye rahatsızsınız?

Siz bütün ışıklarınızı yanık tutun. Sizi bilelim. Ama biz asla uyumuyoruz. Siz de bunu bilin!"

Yazının tamamını okumak için tıklayınız

Kaynak: (Is H) - Isparta Haber Editör: İrem Dağ
Etiketler: İbrahim, Karagül:, 'Işıklar, yanıyor', diyen, adam, hepimizi, tehdit, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı