Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 18:57
 
İngiltere sınırlarını Türkiye'ye açıyor mu?
İngiltere sınırlarını Türkiye'ye açıyor mu?The Daily Telegraph gazetesi, İngiltere'nin, tüm AB destinasyonlarına, Bermuda ve Cebelitarık dahil olmak üzere İngiliz bölgelerine ve Türkiye, Tayland, Avustralya ve Yeni Zelanda'ya zorunlu olmayan seyahat yasağını kısa süre içinde kaldıracağını yazdı.
DÜNYA Haberi
İngiltere sınırlarını Türkiye'ye açıyor mu?

The Daily Telegraph gazetesi, İngiltere'nin, tüm AB destinasyonlarına, Bermuda ve Cebelitarık dahil olmak üzere İngiliz bölgelerine ve Türkiye, Tayland, Avustralya ve Yeni Zelanda'ya zorunlu olmayan seyahat yasağını kısa süre içinde kaldıracağını yazdı.

The Daily Telegraph gazetesi, İngiltere hükümetinin 'hava köprüsü' planlarını etkili bir şekilde ortadan kaldıracağını ve 75 ülkeden ülkeye giriş yapanlar için karantina kurallarını sona erdireceğini yazdı.

"TÜRKİYE İÇİN KARANTİNA KALKACAK"

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, seyahat kısıtlamaları ile ilgili açıklama yaptı. Telegraph'a konuşan İngiliz hükümeti yetkilileri, Türkiye’ye uygulanan karantina uygulamasının da kaldırılacağını duyurdu.

"DİPLOMATİK BİR KABUS YARATIYOR"

Kaynaklar "100 bin kişide 9.7 vakanın görüldüğü Türkiye de 75 ülke arasında yer alacak. İngiltere’de bu oran 8.5 kişi olarak biliniyor" dedi. Öte yandan ismini açıklamayan bir hükümet yetkilisi "Karantina kuralları ve muaf tutulacak ülkeler diplomatik bir kabus yaratıyor ve bu yasal olarak zorluk oluşturabilir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: İrem Dağ
Etiketler: İngiltere, sınırlarını, Türkiye'ye, açıyor, mu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı