Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 19:56
 
İŞKUR'dan herkesi ilgilendiren haber!
İŞKUR'dan herkesi ilgilendiren haber!
EKONOMİ Haberi
İŞKUR'dan herkesi ilgilendiren haber!

Bilindiği üzere,İŞKUR Isparta İl Müdürlüğü ile Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde; Toplum Yararına Program kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı  Resmi Okullarda Çevre Düzenlenmesi, Bakım Onarım ve Temizlik İşleri Yapılması konulu 9 ay süreli 400 kişi , güvenlik konulu 183 kişi  toplam 583 kişilik program ile ilgili  11 Ağustos 2020 – 15 Ağustos 2020 tarihleri arasında  ilana çıkılmıştı. 

Toplum Yararına programlara 11 Ağustos 2020 – 15 Ağustos 2020 başvuru yapmış olan vatandaşlarımızın yeniden başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Eski başvurular İŞKUR tarafından otomatik olarak sistem üzerinden yeni programlara aktarılacağı duyuruldu.

KISA ÇALIŞMA SÜRESİ 2 AY DAHA UZATILDI

Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Kısa çalışma ne zaman bitecek? - Finans  haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

İŞKUR 30 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 29/6/2020 tarihli ve 2706 sayılı Karar ile yeni koronavirüs (Covid-19) nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamında zorlayıcı sebep gerekçesiyle 30/6/2020 tarihine kadar (bu tarih dahil) kısa çalışma başvurusunda bulunmuş ve bu uygulamadan yararlanmış olan işyerlerinde kısa çalışma süresi 30 Ağustos 2020 tarihli 2915 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile iki ay daha uzatıldığı açıkladı.

Kısa çalışma uzatma işleminden, 30/6/2020 tarihine kadar kısa çalışmaya başvuruda bulunmuş işyerleri kısa çalışmadan yararlanan aynı işçiler için ve aynı şartları (haftalık kısa çalışma süresi) aşmamak kaydıyla uzatılan kısa çalışma döneminde de yararlanılabileri öğrenildi. 

İşverenlerce Kovid-19 gerekçesiyle daha önce kısa çalışma uygulamasından yararlanmış işçilerin dışında yeni bir işçi ilave edilmesi veya daha önce yararlanılan haftalık kısa çalışma süresinin artırılması imkanı bulunmadığı aktarıldı.

Kısa çalışma uzatma işlemi, işverenlerden alınacak güncel kısa çalışma bilgileri çerçevesinde yapılacak olup, kısa çalışma uzatmadan faydalanma talebi olan işverenlerin taleplerini İŞKUR Isparta İl Müdürlüğü'ne veya kisacalisma.isparta@iskur.gov.tr mail adresine 25 Eylül 2020 tarihine kadar göndermeleri gerektiği bildirildi. 

Kaynak: (Is H) - Isparta Haber Editör: İrem Dağ
Etiketler: İŞKUR'dan, herkesi, ilgilendiren, haber!,
Yorumlar
Haber Yazılımı