Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 17:02
 
İşte Suriyelilere harcanan para
AKP Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, 'Bugün sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte hükümet olarak Suriyeli kardeşlerimize yaptığımız yardımların değeri 40 milyar doları aşmış durumdadır' diye konuştu.
GÜNDEM Haberi
İşte Suriyelilere harcanan para

Afyonkarahisar'da düzenlenen AKP Sosyal Politikalar Başkanlığı Ege Bölge toplantısında konuşan Kaya, ülke olarak sosyal yardımlara önem verdiklerini belirtti.

"Ülke olarak sosyal yardımlara daha çok mali kaynak ayırdık. Böylece daha fazla ihtiyaç sahibi haneye ulaştık." diyen Kaya, açıklamasında şunlara değindi:

"3.7 milyon Suriyeli kardeşimizi misafir ediyoruz"

Mülteci sorununun bir insanlık dramı olduğunu ifade eden Kaya, konuşmasını şöyle tamamladı:

Türk milleti, sahip olduğu inanç, kültür ve insani değerleri sebebiyle tarihin hiçbir döneminde mağdur ve mazlumlara asla sırtını dönmemiştir. Bugün ülkemiz, yaklaşık 3.7 milyon Suriyeli kardeşimizi misafir etmektedir. Suriyeli kardeşlerimize her alanda hizmet sunabilmek için ensar ve muhacir bilinciyle hareket ettik, hiçbir karşılık beklemeksizin seferber olduk. Bugün sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte hükümet olarak Suriyeli kardeşlerimize yaptığımız yardımların değeri 40 milyar doları aşmış durumdadır.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: İşte, Suriyelilere, harcanan, para,
Yorumlar
Haber Yazılımı