Haber Detayı
04 Aralık 2020 - Cuma 16:45
 
Kredi borcu olanlar dikkat! Yeni reform için düğmeye basıldı
Kredi borcu olanlar dikkat! Yeni reform için düğmeye basıldı
GÜNDEM Haberi
Kredi borcu olanlar dikkat! Yeni reform için düğmeye basıldı

Sabah Gazetesi'nden Zübeyde Yalçın'ın haberine göre; Ekonomi yargıda yapılacak reformlar için iş dünyası başta olmak üzere çeşitli kesimlerin görüşlerini dinleyen iktidar, hazırlıklara da başladı. Pandeminin devam etmesi ve yeni kısıtlamaların da devreye girmesi nedeniyle öncelikli belli kesimleri rahatlatmaya dönük ne yapılabileceği masaya yatırıldı. Tam da bu kapsamda alınan bilgiler ışığında önceliğin vatandaşın kredi ve SGK borçlarına verileceği belirtildi. Özellikle esnafa nefes aldıracak farklı adımlar söz konusu...

ÇİFTÇİ BORÇLARI DA MASADA

Bu kapsamda, iş dünyası, esnaf ve küçük işletmelerin sıkıntılarını hafifletmek için SGK prim, vergi borçları gibi konularda (yeniden yapılandırma taksitleri dahil) ödemelerin ertelenmesi üzerinde duruluyor. Kredi borçlarının ödemesininertelenmesi gibi işletmeleri rahatlatacak bazı formüller üzerinde çalışmalar yapılıyor.

Yapılandırma kapsamında yer almayan 5 milyar liralık çifti borçları da masada. Hukuk reformu çerçevesinde ise özellikle mahkemelerin işleyişi, hakim kararları, ticaret hukukundan kaynaklanan sıkıntıların aşılmasına dönük düzenlemeler yer alması bekleniyor.

 
Kaynak: Editör: Seçil Güler
Etiketler: Kredi, borcu, olanlar, dikkat!, Yeni, reform, için, düğmeye, basıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı