Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 16:57
 
Kütahya giriş çıkışa polis dikti! Denizli koronavirüs için sıradışı önlem aldı
TÜRKİYE genelinde koronavirüse karşı kent giriş ve çıkışlarında önlemler alınmaya başladı. Kütahya giriş ve çıkışta ateş ölçüyor, Denizli ise araç yıkıyor. İşte Türkiye'deki koronavirüs önlemleri:
GÜNDEM Haberi
Kütahya giriş çıkışa polis dikti! Denizli koronavirüs için sıradışı önlem aldı

TÜRKİYE genelinde koronavirüse karşı kent giriş ve çıkışlarında önlemler alınmaya başladı. Kütahya giriş ve çıkışta ateş ölçüyor, Denizli ise araç yıkıyor. İşte Türkiye'deki koronavirüs önlemleri:

Denizli tüm araçları girişte dezenfekte ediyor

DENİZLİ'nin Buldan ilçesinde koronavirüse karşı ilçesinin giriş çıkışlarına ekipler yerleştirildi. Vatandaşların salgın hastalıktan etkilenmemesi için ilçe girişinde 'Araç dezenfekte noktası' oluşturuldu. Polis ekiplerince durdurulan araçlar, ilçeye girmeden belediye personelleri tarafından ücretsiz olarak ilaçlanmaya başladı. Ekipler tarafından dış bölümleri ilaçlanan araçların daha sonra ilçeye girişlerine izin verildi. Araç sürücüleri, uygulamadan memnun kaldıklarını söyledi.

Edirne ateş ölçüyor
Edirne Valiliği'nin talimatıyla koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, çevre yollarına polis, jandarma ve sağlık ekiplerince denetim noktaları kuruldu. Ekipler tarafından Keşan ilçesine giriş çıkış yapan araçlar durdurularak, araç içindekilerin ateşleri ölçülüyor. Yüksek ateşi olan sürücü ve yolcular ise 112 ekiplerine bildiriliyor.


Ordu dezenfektan tüneli yaptı
Ordu Büyükşehir Belediyesi'nce koronavirüs salgınına karşı yerli ve milli imkânlarla 'Aircor 52' adını verilen dezenfeksiyon tüneli tasarlandı. Kent meydanına konulan 5 metre uzunluğunda bir kabinden oluşan tünel, otomatik sensörler aracılığı ile devreye giriyor. İçerisine giren kişileri algılayan tünel, özel karışımlı 360 derecelik solüsyon buharı salıyor. Buharla birlikte kişilerin kıyafetlerinin üzerindeki olası zararlı bakteriler temizleniyor. Sokağa çıkmak zorunda kalanlar, evlerine dönüşleri sırasında elbiseleri ile tünele girerek, dezenfekte oluyor. Belediye dezenfekte tünelinin marka tescili için başvuruda bulundu.

Burdur'a giriş-çıkışta kontrol
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile kentin Fethiye, Antalya ve Isparta girişlerinde uygulama yapılıyor. Uygulama kapsamında kente giriş yapan araçlardaki sürücüler ile yolcuların ateşleri ölçülüyor. Her gün 06.00- 22.00 saatleri arasında yapılan uygulamada, 65 yaş ve üstü olduğu belirlenen vatandaşlar evlerine gönderiliyor.  Uygulamada koronavirüsle ilgili broşür de dağıtılıyor.

Afyonkarahisar başa çıkamadı bankları söktü
Koronavirüs tedbirleri kapsamında 'Evde kal' çağrısı yapılırken, Afyonkarahisar halkı bunu takmadı. Vatandaşlar uyarılara rağmen park ve bahçeleri doldurdu. Afyonkarahisar Belediyesi de oturma banklarını sökerek, topladı. Anıtpark ve Yeşilpark ile İmaret Cami bahçesinden toplanan banklar depolarda muhafaza edilecek. 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Kütahya, giriş, çıkışa, polis, dikti!, Denizli, koronavirüs, için, sıradışı, önlem, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı