Haber Detayı
12 Haziran 2020 - Cuma 14:49
 
Lübnan'da Ermeni sunucu Türkiye'ye hakaret içeren sözler sarf etti
Lübnan'da Ermeni sunucu Türkiye'ye hakaret içeren sözler sarf etti.Lübnan'da Ermeni asıllı New TV sunucusu Neshan Der Haroutian'ın Türkiye'ye hakaret ettiği programın yayınlandığı televizyon kanalı protesto edildi.
DÜNYA Haberi
Lübnan'da Ermeni sunucu Türkiye'ye hakaret içeren sözler sarf etti

Lübnan'da Ermeni sunucu Türkiye'ye hakaret içeren sözler sarf etti: Binlerce Lübnanlı Türk bayraklarıyla protesto etti

Lübnan'da Ermeni asıllı New TV sunucusu Neshan Der Haroutian'ın Türkiye'ye hakaret ettiği programın yayınlandığı televizyon  kanalı protesto edildi. Osmanlı Devleti, Türkiye ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a destek sloganları atan göstericiler, söz konusu sunucunun kardeş ülke Türkiye ve Müslümanların tarihi üzerinden Lübnan'ın ulusal birliğine yönelik fitne oluşturduğunun altını çizdi.

Lübnan'da Ermeni asıllı sunucu Neshan Der Haroutian'ın Türkiye'ye hakaret ettiği programın yayınlandığı televizyon kanalı protesto edildi. New TV sunucusu Haroutian'ın dün akşam gerçekleştirdiği canlı yayın sırasında Türkiye aleyhinde sarf ettiği hakaret içerikli ifadeler, Lübnan'da büyük bir kesimin tepkisine neden oldu.

Dün akşamdan beri sosyal medyadan gelen yoğun tepkilerin ardından bugün de New TV'nin başkent Beyrut'taki merkezi önünde ve ülkenin kuzeyindeki Trablusşam kentinde kalabalıklar tarafından eylem ve gösteriler organize edildi.

OSMANLI, TÜRKİYE VE BAŞKAN ERDOĞAN SLOGANLARI ATILDI

Osmanlı Devleti, Türkiye ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a destek sloganları atan göstericiler, söz konusu sunucunun kardeş ülke Türkiye ve Müslümanların tarihi üzerinden Lübnan'ın ulusal birliğine yönelik fitne oluşturduğunu vurguladı.

Türkiye ve Lübnan bayraklarıyla televizyon kanalının önünde toplanan göstericiler, söz konusu skandal ifadelerden ötürü Türkiye'den özür dilemeleri istenildi.Onlarca Lübnanlı genç daha sonra Türkiye'ye desteklerini şehirde motor ve araçlarla attıkları turlarla tamamladı.

LÜBNAN HALKI  GEREKEN TEPKİYİ GÖSTERDİ

Bu arada Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, New TV önünde düzenlenen Türkiye'ye destek gösterisini sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi:

"Lübnan'da bir televizyon kanalında dün bir zavallı, Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili kabul edilemez ifadelerde bulunmaya kalkışmıştı. Bugün aynı televizyon kanalının önünde Lübnan halkı bu terbiyesizliğe gereken tepkiyi gösterdi."

ERMENİ ASILLI SUNUCU HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTU

Lübnanlı avukat Muhammed Ziyad Caafil, söz konusu kışkırtıcı ifadeleri nedeniyle Der Haroutian hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıklamıştı.

Caafil, "Der Haroutian, yerel bir televizyon kanalında sunduğu program sırasında kardeş Türkiye aleyhinde kullandığı hakaret içerikli sözlerle, Lübnan'ın ulusal birliğine karşı mezhepsel fitneyi körüklemiştir." söylemlerinde bulunmuştu.

Ermeni asıllı Der Haroutian, dün akşam canlı yayın sırasında konuk ettiği Arap Birliği Partisi lideri ve eski Çevre Bakanı Viam Vehhab ile Osmanlı Devleti ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde hakaret içeren ifadeler kullanmıştı.

 

 

Kaynak: (EG) - Ege Haber Editör: İrem Dağ
Etiketler: Lübnan'da, Ermeni, sunucu, Türkiye'ye, hakaret, içeren, sözler, sarf, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı