Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 15:12
 
Maaşlarını alamayan öğretmenler istifa etti
İstanbul Kartal’da bulunan Ahmet Şimşek Koleji'nde aylardır maaşlarını alamayan öğretmenler istifa etti. Veliler, çocuklarının eğitimden mahrum kaldığı gerekçesiyle okul önünde eylem yaptı.
GÜNDEM Haberi
Maaşlarını alamayan öğretmenler istifa etti

İstanbul Kartal’da bulunan Ahmet Şimşek Koleji'nde öğretmenlere ve diğer çalışanlara aylardır maaşlarının ödenmediğini, okuldaki kantin ve benzeri yerlerin kapalı olduğunu ve çocukların eğitimlerinden mahrum kaldıklarını iddia eden veliler, okul önünde toplanarak eylem yaptı. Veliler, çocuklarının eğitime devam etmesini ve okul yönetiminin sorunlara çözümler getirmesi gerektiğini belirtti. Okul önünde yapılan açıklamada, maaşlarını alamayan 15 öğretmenin istifa ettiğini, bu sebeple öğrencilerin ve velilerin mağdur duruma düştüklerini belirtildi. 

Veli Ertuğrul Yılmaz, "Çocuğum 3. sınıfa gidiyordu. Okuldaki aksaklıklar, maaşların ödenmemesi... İki senedir bunlar yaşanıyordu. Bize çektikleri mesajlarda öğretmenleri suçlayan yönetim anlayışıyla karşı karşıyaydık. Biz Türkiye’nin geleceği için buradayız" dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Çağrı Gökyıldız
Etiketler: Maaşlarını, alamayan, öğretmenler, istifa, etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı