Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 17:49
 
Mehmet Akar: Şeytan ne istiyor?
Mehmet Akar: Şeytan ne istiyor?
KÜLTÜR Haberi
Mehmet Akar: Şeytan ne istiyor?

Şeytan insanın vücudunda kanın damarlarda dolaştığı gibi dolaşır diyor, Rasulullah sav.
Şeytan,  Allah’ın emri karşısında kendi bildiğini üstün gören varlıktır. Tabii aynı şeyi Müslümanların da yapmasını bekliyor. İliklerine kadar şüphelerin işlemesi için onların damarlarında dolaşıyor. İnsanın bin bir yerinden dolanıp, çepeçevre kuşatıp, onu kötülüğe alıştırmak istiyor. Sinsice.

Bunun için insanın hayat yolunun üzerine oturuyor. Önden, arkadan,  sağdan, soldan yaklaştıkça yaklaşıyor. Önden yaklaşıp, gelecek kaygısıyla yanlış taraflara yönlendiriyor. Arkadan yaklaşıp, geçmişin yanlışlarına devam etmesini istiyor. Sağdan yaklaşıp sen yeterince iyilik yaptın, bu kadara yeter, soldan yaklaşıp bu kadarcık kötülükten bir şey olmaz diyor.

Bütün bunlar için; Nefsin azgın olması, zaafların çoğalması, aklın kullanılamaması, vicdanın körelmesi gerekiyor. Dünyaya düşkün olmak gerekiyor.

Şeytanın Günlüğüne Not Düşülen İnsan Tasviri | by Nilay Kamu | Türkçe Yayın  | Medium

Şeytan Müslümandan tam olarak ne istiyor? Sevgi, kardeşlik, fedakarlık olmasın istiyor. Kin, nefret, bencillik, öfke olsun, insanlar tek başına, tek kişilik yaşasın istiyor. Şeytan, insanları mutsuz etmek, aileleri yıkmak, İslam ülkelerini parçalamak istiyor. Şunu hatırla, bunu hatırla fakat Allah’ı hatırlama diyor. Habil olma Kabil ol, Musa olma Firavun ol diyor. İnsanları diriltmeye ve cennete teşvik etmeye çalışma, insanlardan kim var kim yok hepsini yok etmek, cehenneme sürüklemek için uğraş  diyor. Şeytan insanların damarlarında dolaşıyor ve bir tek şey fısıldıyor. ‘Sınırı aş , Allaha karşı gel’

Çözüm:  Eğer şeytandan sana bir fitleme gelirse hemen Allah’a sığın! Fussilet 36
Yani ‘Euzubillahimineşşeytanirracim’ de. ‘Kovulmuş şeytandan Allah’a sığınırım’ de.

 

Kaynak: (Sndkk) - sondakika32 Editör: İrem Dağ
Etiketler: Mehmet, Akar:, Şeytan, ne, istiyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı