Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 11:30
 
Mevsimlik tarım işçilerinin yaşam alanları düzenleniyor
Mevsimlik tarım işçilerinin yaşam alanları düzenleniyor. Senirkent ilçesinde bulunan yaklaşık 7 bin dekar alanda üretilen fasulye ve bezelye hasat işi için il dışından gelen binin üzerinde mevsimlik işçi, çocukları ile birlikte garip köyüne kurulan çadırlarda yaşıyor.
YAŞAM Haberi
Mevsimlik tarım işçilerinin yaşam alanları düzenleniyor

Senirkent ilçesinde bulunan mevsimlik tarım işçilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi amacıyla BAKA destekli sosyal yaşam alanları projesinde yapılan tuvalet, duş ve mutfak ve çamaşırhane inşaatlarında sona yaklaşıldı.

Senirkent ilçesinde bulunan yaklaşık 7 bin dekar alanda üretilen fasulye ve bezelye hasat işi için il dışından gelen binin üzerinde mevsimlik işçi, çocukları ile birlikte garip köyüne kurulan çadırlarda yaşıyor. 

Mevsimlik tarım işçilerinin yaşam koşullarının iyileştirilmesi projesi kapsamında Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun talimatları ile Garip Köyünde BAKA destekli mevsimlik tarım isçilerinin çalışma ve sosyal hayatlarının iyileştirilmesi projesinde sona yaklaşıldı.

Vali Ömer Seymenoğlu beraberinde Senirkent Kaymakamı Alay Yazıcı, İl Özel İdaresi teknik ekibi, BAKA ve yüklenici firma ekibi ile birlikte inşaat çalışmalarının yapıldığı alanda incelemelerde bulunarak ilgilerden bilgi aldı.

Proje kapsamında bölgeye su, elektrik ve kanalizasyon alt yapıları ve kurulacak konteynır ünitelerle yaklaşık 3500 kişilik mevsimlik tarım işçilerinin duş, tuvalet, çamaşırhane, mutfak ihtiyaçlarını daha hijyenik ortamda sağlayarak COVİD-19 pandemisinin olumsuz etkilerini azaltmak amaçlanıyor.

Proje Kapsamında Yapılacak Temel Faaliyetler:

1- Kanalizasyon, İçme suyu, elektrik alt yapılarının hazırlanması.

2- 10 adet erkek, 7 adet bayan duş- tuvalet, 3 adet mutfak ve 1 adet çamaşırhane konteynırlarının kurulması

3- 6 adet hatıllı çeşme inşaası

4-kurulan konteynırlara sıcak su sağlamak için konteynırların üzerine 21 adet güneş enerjili su ısıtma sisteminin kurulması

5-  2 adet Projeksiyon cihazı ve perdesi alınarak EBA sistemi kurulacak.

<iframe width="553" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/TQZKDjmr1H0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Kaynak: (Sndkk) - sondakika32 Editör: İrem Dağ
Etiketler: Mevsimlik, tarım, işçilerinin, yaşam, alanları, düzenleniyor,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı