Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 16:53
 
Milliyetçi Hareket Partisi Isparta İl Başkanı Hasan Basri Sönmez basın açıklaması yaptı
Milliyetçi Hareket Partisi Isparta İl Başkanı Hasan Basri Sönmez basın açıklaması yaptı
GÜNDEM Haberi
Milliyetçi Hareket Partisi Isparta İl Başkanı Hasan Basri Sönmez basın açıklaması yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi Isparta İl Başkanı Hasan Basri Sönmez basın açıklaması yaptı;

Her şeyin En Güzelini Hak eden Gül Kokulu Kıymetli Hemşerilerim,

   ‘Yüce Mevla’ma hamd olsun ki,’ Varlığımı Türk Varlığına ve Türk Milletine feda  etmek’ için ettiğim yemine sonuna kadar sadık kalarak;  Ebediyete kadar payidar kalacak Türkiye Cumhuriyetine, Aziz Türk Milletine ve Güller ve Göller diyarı sevginin, hoşgörünü ve tüm güzelliklerin harmanlandığı Isparta’mıza tüm yönetimimiz ile birlikte kendimi adayarak siz hemşerilerime hizmet etme fırsatını bulacağımız Milli ve Kutsal bir vazifeye uygun görülerek, mensubu olmaktan onur duyduğum Vatan, Millet ve Memleket sevdalılarının buluşma noktası ‘Milliyetçi Hareket Partisi’nden Isparta İl Başkanı olma şerefine bugün itibari ile nail oldum. Bu kutlu yolda, Merhum Sadri Maksudi Arsal’ın: “Milliyetçilik, bütün beşeriyeti mesut ve müreffeh etmenin en doğru yoludur.” ifadesi en önemli rehberimiz olacaktır.

       Bu Milli ve Kutsal vazifeyi bana layık gören öncelikle, Yol başçımız, Milliyetçi Ülkücü Hareketin Bilge Lideri, Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey’e ve Genel Merkezimizin değerli yöneticilerine müteşekkirim.

      Hepimizin bildiği gibi maalesef talihsiz bir kaza geçiren İl Başkanımız Sayın Nail Bayram abim 7 aydır hastanede tedavi görmektedir. Rabbim acil şifalar versin inşallah. Tüm teşkilat ve dava arkadaşları olarak bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar yanında olacağız. Tüm hemşerilerimizin dualarını bekliyoruz.

            Değerli Hemşerilerim,

        Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey’e buyurduğu gibi ‘’Aziz milletimizin güvenine layık olmak için insanüstü bir gayretle üstlendiğimiz sorumlulukları yapmakta kararlıyız.’’  Bunu elbette ki ‘’önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’’ anlayışı ile yerine getireceğiz. Bu bağlamda, sorumluluğumuzun bilincinde olarak öncelikle ülkemizin, tüm dünyayı etkileyen virüs salgını( lütfen maske kullanalım hijyene ve sosyal mesafeye dikkat edelim) ile olduğu kadar dâhili ve harici bölücü ihanet çeteleri ve Türk-İslam Âlemini tehdit eden küresel güçlerle amansız bir mücadele halinde olduğunu hiç unutmadan ülkemizin,  milletimizin ve tüm Isparta’mızın top yekûn sımsıkı kenetlenmeye ihtiyacı olduğu açıktır. Amacımız ‘’Cumhur İttifakı Millet Aklı’’ temelinde Vatanımızı ve Milletimizi tüm dinamikleriyle ayakta tutarak Türk Devletini Baki, Türk Milletini Müreffeh kılmak ve aynı zamanda Ülkemizi ve Güzel Isparta’mızı sizlerle el ele gönül gönüle vererek sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda layık olduğu yere taşımaktır. Isparta’mız için yapılacak her güzel şey için herkesle istişareye açığız.

       Şu andan itibaren;  Milliyetçi-Ülkücü Harekete gönül vermiş tüm dava arkadaşlarımız başta olmak üzere, yüreğinde Vatan-Millet- Memleket sevdası olan her hemşerimizin kanayan parmağı bizim parmağımızdır, döktüğü tek damla gözyaşı bizim gözyaşımızdır, çektiği acı bizim acımızdır, uğradığı her haksızlık bize yapılmıştır. Herkesi kucaklayacağız herkesin elinden tutacağız. Elimizden gelen her şeyi yapmak boynumuzun borcudur. İddialıyız. Allah’ın izniyle iddiamızı hikâyeye dönüştürüp başarıyı yakalayacağız.

Kadirşinas Dava Arkadaşlarım,

  Bu zamana kadar Milliyetçi-Ülkücü Harekete gönül veren, yön veren, yöneten, maddi ve manevi hizmet eden, yüreğini ortaya koyan tüm dava arkadaşlarımıza, tüm teşkilat yöneticilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunarız. Allah razı olsun. Bundan sonra da yeni yönetimimiz ile birlikte tüm dava arkadaşlarımızın el-ele, gönül-gönüle verip Milliyetçi-Ülkücü Hareketi layık olduğu yere taşıyacağımızdan asla şüphemiz yoktur. Bu  anlamda hep birlikte yürüyeceğimiz, MHP İl  Yönetimimize ve tüm birimlerine, Merkez ve tüm İlçe Başkan yönetim ve teşkilatlarına, tüm Kadın Kolları yönetim ve teşkilatlarına, Ülkü Ocakları İl Başkanı yönetimi ve teşkilatlarına, İlçe Ülkü Ocakları yönetim ve teşkilatlarına, İlçe ve Belde Belediyelerimizin Başkan, yönetim ve teşkilatlarına, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyelerimize,  tüm sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve teşkilatlarına şimdiden çok teşekkür ediyorum. Gazamız mübarek olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.

‘’SEVDAMIZ TÜRKİYE, MENSUBİYET ONURUMUZ BÜYÜK TÜRK MİLLETİDİR.’’

          Saygılarımla…

     Hasan Basri Sönmez

Milliyetçi Hareket Partisi Isparta İl Başkanı

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Seçil Güler
Etiketler: Milliyetçi, Hareket, Partisi, Isparta, İl, Başkanı, Hasan, Basri, Sönmez, basın, açıklaması, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı