Haber Detayı
04 Aralık 2020 - Cuma 14:27
 
Muharrem İnce hangi mitinginden önce suikast ihbarı aldı
Muharrem İnce hangi mitinginden önce suikast ihbarı aldı, mitingi neden iptal etmedi?  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik suikast ihbarlarının ardından Muharrem İnce'den de çarpıcı bir açıklama geldi. 
SİYASET Haberi
Muharrem İnce hangi mitinginden önce suikast ihbarı aldı

CHP’nin 2018'deki Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik suikast ihbarıyla ilgili konuştu. 

“Bu tür şeyler ortalıkta konuşulmaz. Ortada bir devlet vardır. Devlet muhalifini de korumaya mecburdur” diyen İnce kendisinin de zaman zaman suikast konusunda uyarıldığını söyledi.

Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde Muharrem İnce ile yaptığı görüşmeye yer verdi.

Yazının ilgili bölümü şöyle: 

"SENİN GÖREVİN BENİ KORUMAK"

Muharrem İnce’ye seçim kampanyası sırasında gelen suikast ihbarından haberim oldu. Paylaşmasını istedim. Emniyet müdürü halen o ilde görevde olduğu için isim vermedi. Ama olayı anlattı. “Cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyasında bir ilde emniyet müdürü otobüsüme geldi. Suikast ihbarı olduğunu, mitingi iptal etmemiz gerektiğini söyledi. Ben de iptal etmeyeceğimi söyledim. ‘Senin görevinin beni korumak’ dedim. En kısa yaptığım miting odur. 21 dakikadır. Bu tür şeyler ortalıkta konuşulmaz. Ortada bir devlet vardır. Devlet muhalifini de korumaya mecburdur.”

"DEVLETİN CİDDİYETİNE İNANDIM"

Yeni hareketi başlatmasıyla birlikte Muharrem İnce, Türkiye’yi en çok gezen siyasetçilerden biri. Bir güvenlik sorunu yaşadı mı? Muharrem İnce, “Ben bu konuda şu ana kadar kendi açımdan hiçbir sıkıntı görmedim. Zaman zaman uyarıldım. Bana zaman zaman ‘Koruma sayısının artırılmasını ister misin’ diye sordular. 47 ili gezdim. Polis bir il sınırından aldı, diğer il sınırında bıraktı beni. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ben bu konuda devletin ciddiyetine inandım. Bunlar konuşulmaz. Devletin yetkililerine açarsınız telefonu, durumu sorarsınız. Ayaküstü konuşulacak konular değil. Türkiye’de bir terör gerçeği var. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu coğrafyada bir terör gerçeği var” diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Seçil Güler
Etiketler: Muharrem, İnce, hangi, mitinginden, önce, suikast, ihbarı, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı