Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 21:02
 
Muharrem Özsüt ‘yeni açılacak mermer ocağı istemiyoruz’
Isparta’nın Sütçüler ilçesine yakın Müezzinler köyü sınırları içerisinde mermer ocağı açılacak olmasına tepki gösterenler sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapmaya başladılar.
GÜNDEM Haberi
Muharrem Özsüt ‘yeni açılacak mermer ocağı istemiyoruz’

Isparta’nın Sütçüler ilçesine yakın Müezzinler köyü sınırları içerisinde mermer ocağı açılacak olmasına tepki gösterenler sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapmaya başladılar.  

Açılmasını planladıkları yerin, 200 metre Devlet Hastanesi, Ortaöğretim okulu (Lise) Meslek Yüksek Okulu ve Öğrenci Yurtlarının olduğunu altını çizen İşadamı Muharrem Özsüt,  ‘ilgililere derdimizi anlattık’ dedi

Mermer Ocağı açılması düşünülen yerin etrafına zamanında 18000 dut,4000 ceviz 2000 badem 1000lavanta dikildiğini söylüyor.

İşte Muharrem Özsüt’ün sosyal medya paylaşımı ve yorumları

Farfine-kelimesine dokunmadan yayınlıyoruz

Bilgilendirme 2018 yılında facebook hesabımdan mermer ocakları ile ilgili görüşlerimi açıklamıştım bu açıklamamda yer altı sularının katledildiğini tonajlı mermer tırlarından dolayı yolların köstebek yuvasına döndüğünü , çevreyi molozlarla doldurduklarını ormanlık alanlarımıza zarar verdiklerini mermer şirketlerinin verdiği yemeklere katılmadığını katılmayan hemşerilerime teşekkür atmıştım mermer ocağı işletmecilerinin eli kolu zengin oldukları için uzundur. İşlerini bir şekilde görürler Üzücü olan taraf en çok mermer ocağının bulunduğu çandır ve yeşilyurt köylerimizde tepkinin çok cılız olmasıdır. Bu talihsizliğin sebebleri vardır.1.istihdam:Bu köylerdeki insanlarımız bu işletmelerde operatör şoför,nakliyeci ,işçı olarak çalışırlar 2:bazı köylerimiz muhtarlıklarına araç alırlar,pazar yeri yaparlar,camiye okula yardım edip tepkileri azaltırlar . Sıra geldi sütçülerimize toki evlerine 200 metre mesafede sütçüler hudutları ile bitişik müezzinler köyü hudutları içinde mermer ocağı açma teşebbüsü var. Bu teşebbüse karşı.sütçüler belediye başkanı ,il genel meclisi üyeleri belediye meclisi üyeleri,birlik mahallesi ve müezzinler köyü muhtarı ile beraber çevre ve şehircılik il müdürlüğümüzü ziyaret ettik.dogru adresteyiz çünki çed sürecinin başlangıç noktası burası. Çevre il müdürümüze neleri izah ettik. 1:Bu yerin mecut ve yapılacak tokiye 200 metre devlet hastahanesi lise meslek yüksek okulu ve öğrenci yurtlarına 400 metre olduğunu anlattık.2:ocak açılması düşünülen yere 150metre mesafeye 18000 dut,4000 ceviz 2000 badem 1000lavanta dikildiğini izah ettik olumlu yaklaştılar itirazımıza rağmen bir gelişme olursa:gurbetteki hemşerilerimiz ve sütçüler halkı ile bereber kanuni haklarımızı kullanıp eylem yapacağız bu eylem toki bölgesinde toplanıp ispartaya yürümek olacaktır.sütçüler için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bütün hemşerilerimiz hazır olup bizden haber beklesin. Hoşça kalın dostça kalın saygılarımla..

işte o yorumlar

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muharrem, Özsüt, ‘yeni, açılacak, mermer, ocağı, istemiyoruz’,
Yorumlar
Haber Yazılımı